Kamery dla Strażników Miejskich

oznakowanie świetlne na samochodzie Straży Miejskiej
UMS/Fotobank.PL

Sopoccy Strażnicy Miejscy otrzymali na koniec roku, nowoczesny sprzęt, który ułatwi pracę mundurowym. By skuteczniej monitorować i ujawniać uciążliwe wykroczenia takie jak zaśmiecanie przestrzeni publicznej czy drobne kradzieże, będą wykorzystywane dwie przenośne kamery. Urządzenia można przypiąć do drzewa czy słupa za pomocą specjalistycznego systemu mocowania. Kamery będą używane tam, gdzie montaż stałego monitoringu byłby bardzo kosztowny, lub gdy zachodzi konieczność sezonowego jego wykorzystywania: na terenach oddalonych od centrum miasta, na terenach zalesionych, czy w okolicach cmentarza.

Obie kamery wyposażone są w obiektywy, który dzięki swojej złożonej budowie sprawia, że kamera rejestruje rzeczywisty obraz o dobrej rozdzielczości, zarówno w dzień jak i w nocy. Posiada możliwość rejestracji obrazu w postaci nagrania video oraz wykonuje pojedyncze i seryjne zdjęcia. Przekaz odbywać się może bezpośrednio na smartfon. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w kartę pamięci. Przystosowane jest do pracy w temperaturze od -30 stopni do +50. Koszt każdej z kamer to 2,4 tys. zł.

Kolejne, dwa nowe urządzenia to nasobne kamery personalne do jawnej rejestracji, które wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej podczas interwencji. Szczególne zastosowanie znajdą podczas nocnych patroli i interwencji, w czasie wzmożonego sezonu. Urządzenie pozwoli na odtworzenie przebiegu podejmowanych czynności służbowych, tak by nie było wątpliwości co do jego zasadności, podjętych sił i środków. Każda z kamer kosztowała 3,2 tys. zł.


„Postęp technologiczny, a co za tym idzie coraz lepszy sprzęt, jest tak ogromny, że czyni naszą pracę bardziej sprawną, a tym samym skuteczniejszą. Ogromne znaczenie ma również jego wpływ na bezpieczeństwo funkcjonariuszy. Zarówno mobilne kamery jak i te osobiste to kolejny krok w unowocześnianiu naszej formacji” – wyjaśnia Tomasz Dusza komendant Straży Miejskiej w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...