Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 16 do 22 maja 2018 r. planowane są następujące prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Wciąż będzie zamknięta ul. Powstańców Warszawy na wysokości skrzyżowania z ul. Budzysza – objazd ul. Budzysza, a następnie ul. Haffnera.  

Dodatkowo na ulicy Haffnera wprowadzony został ruch wahadłowy na odcinku od Grodziska do ul. Sępiej.

2. Kontynuowane będą prace przy rewitalizacji skarpy sopockiej w ciągu ul. Sobieskiego. W związku z pracami wprowadzono całkowite zamknięcie ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Książąt Pomorskich. Ponadto na odcinku od ul. Chopina do ul. Chrobrego obowiązuje jeden kierunek ruchu w stronę ul. Chopina.

3. Kontynuowany będzie remont chodnika wzdłuż Al. Niepodległości od skrzyżowania z ul. Wybickiego w kierunku Gdańska. Podczas prac możliwe czasowe zajęcia prawego pasa jezdni Al. Niepodległości w kierunku Gdańska.

4. Kontynuowana będzie przebudowa skrzyżowania ul. Łokietka z ul. Polną. Podczas prac wprowadzone zostało jednostronne zwężenie jezdni w obrębie tego skrzyżowania. Od 21 do 25 maja planowane jest całkowite zamkniecie skrzyżowania. Objazd w kierunku Gdańska ul. 3 Maja, Bitwy pod Płowcami oraz ul. Pomorską w Gdańsku. Dojazd do Sopotu od ul. Gospody przez Drogę Zieloną i Al. Niepodległości.

5. Naprawiana będzie nawierzchnia jezdni ul. 3 Maja na odcinku od ul. Władysława IV do ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Chrobrego na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Grunwaldzkiej. Prace prowadzone będą przy jednostronnym zwężeniu jezdni.

6. W dniach 19-20 maja planowane są prace w zatoce autobusowej znajdującej się przy Al. Niepodległości na wysokości skrzyżowania z ul. Malczewskiego w kierunku Gdańska. Podczas prac możliwe czasowe zajęcia prawego pasa jezdni Al. Niepodległości w kierunku Gdańska.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...