Aktualności

Rekrutacja do przedszkoli i podstawówek

W piątek, 1 marca rozpocznie się proces rekrutacji do sopockich przedszkoli. Aplikacje będzie można składać do 29 marca br. (do godz. 15.00). Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 24 kwietnia br. o godz. 12.00. Miasto Sopot przygotowało ok. 730 miejsc w przedszkolach, co powinno zapewnić pełną dostępność do edukacji przedszkolnej dla sopockich dzieci w wieku 3 do 6 lat.

Literacki Sopot bez wsparcia Ministerstwa Kultury

Jeden z największych literackich festiwali w Polsce, Festiwal Literacki Sopot, nie dostanie finansowego wsparcia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacje miały być przyznane w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Ministerstwo odrzuciło również wnioski o dofinansowanie wydarzeń organizowanych przez inne pomorskie instytucje kultury.

Nabór do pracy w obwodowych komisjach wyborczych w Gdańsku

W związku z niedoborem członków w składach obwodowych komisji wyborczych powoływanych w wyborach przedterminowych Prezydenta Miasta Gdańska, zarządzonych na 3 marca 2019 r., Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Gdańsku informuje o naborze do pracy w tych komisjach. W skład obwodowych komisji wyborczych mogą wchodzić wyborcy zamieszkali na obszarze województwa pomorskiego.

Księga kondolencyjna po śmierci premiera Jana Olszewskiego

Od północy, 15 lutego, decyzją Prezydenta RP w kraju obowiązywać będzie dwudniowa żałoba narodowa po śmierci śp. Jana Olszewskiego, byłego Prezesa Rady Ministrów. W sopockim magistracie wystawiona zostanie księga kondolencyjna.

Lodowisko na molo zamknięte, jest za ciepło

Z uwagi na warunki atmosferyczne – wysokie temperatury – lodowisko zostało zamknięte do odwołania.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...