Aktywny Sopot

Ostatnie starcie przed przerwą. Trefl zagra z HydroTruckiem Radom

Sopocki Trefl podejmie na swoim parkiecie drużynę Hydro Truck Radom. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 lutego, o godzinie 17.00 w ERGO ARENIE. Warto się wybrać, bo następna okazja by zobaczyć żółto-czarnych w akcji nadarzy się dopiero 2 marca, w wyjazdowym starciu z Legią.

Rekord Polski i 26 medali. Świetne starty młodych lekkoatletów

Jakub Szymański z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, w biegu przez płotki, pobił rekord Polski, ustanawiając przy okazji najlepszy wynik na świecie w swojej kategorii wiekowej! Młody sportowiec osiągnął to w Toruniu podczas styczniowych lekkoatletycznych Mistrzostw Okręgu. Pozostali sopoccy lekkoatleci również mają się czym pochwalić – zdobyli w sumie 26 medali.

Kolejne udogodnienia dla rowerzystów i pieszych

Wiosną ruszą w Sopocie prace prowadzące do uruchomienia kontrapasów dla jednośladów. Na 33 ulicach dolnego Sopotu dopuszczony zostanie kontraruch rowerowy, czyli możliwość poruszania się rowerów „pod prąd” ulicami jednokierunkowymi. Wprowadzony kilka lat temu pilotaż w górnym Sopocie, a także doświadczenia innych miast pokazują, że jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. Kontrapasy wprowadzane są w strefach uspokojonego ruchu „tempo 30”.

Sopocka Zima – Bieg pamięci Pawła Adamowicza

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprasza na kolejny z biegów przełajowych w cyklu Cztery pory roku. Bieg Sopocka Zima, w ramach Grand Prix Trójmiasta, wystartuje w sobotę, 26 stycznia 2019 r.

Sopot kusi turystów z północnej Europy

Na targach turystycznych Matka (po fińsku: podróż), które odbywały się w Helsinkach od 16 do 20 stycznia 2019 r., Sopot przedstawił swoją bogatą ofertę turystyczną i zapraszał mieszkańców Finlandii do odwiedzania kurortu także poza sezonem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...