Aktywny Sopot

Sport na Zdrowie – bezpłatne zajęcia dla dzieci z chorobami cywilizacyjnymi i niepełnosprawnych

Początek roku w ośrodku Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej prowadzonej przez Fundację Sport na Zdrowie w Sopocie zapowiada się bardzo dynamicznie. Na liście możliwości projekty, które cieszą się wielkim uznaniem przez małych podopiecznych i ich rodziców.

Warto się ruszać – gimnastyka dla dorosłych

Kolejne zajęcia gimnastyki usprawniającej dla osób dorosłych w Sopocie ruszą 25 lutego. Są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą utrzymać sprawność fizyczną, wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję. Zajęcia są bezpłatne, prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora.

Ostatnie starcie przed przerwą. Trefl zagra z HydroTruckiem Radom

Sopocki Trefl podejmie na swoim parkiecie drużynę Hydro Truck Radom. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 lutego, o godzinie 17.00 w ERGO ARENIE. Warto się wybrać, bo następna okazja by zobaczyć żółto-czarnych w akcji nadarzy się dopiero 2 marca, w wyjazdowym starciu z Legią.

Rekord Polski i 26 medali. Świetne starty młodych lekkoatletów

Jakub Szymański z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, w biegu przez płotki, pobił rekord Polski, ustanawiając przy okazji najlepszy wynik na świecie w swojej kategorii wiekowej! Młody sportowiec osiągnął to w Toruniu podczas styczniowych lekkoatletycznych Mistrzostw Okręgu. Pozostali sopoccy lekkoatleci również mają się czym pochwalić – zdobyli w sumie 26 medali.

Kolejne udogodnienia dla rowerzystów i pieszych

Wiosną ruszą w Sopocie prace prowadzące do uruchomienia kontrapasów dla jednośladów. Na 33 ulicach dolnego Sopotu dopuszczony zostanie kontraruch rowerowy, czyli możliwość poruszania się rowerów „pod prąd” ulicami jednokierunkowymi. Wprowadzony kilka lat temu pilotaż w górnym Sopocie, a także doświadczenia innych miast pokazują, że jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. Kontrapasy wprowadzane są w strefach uspokojonego ruchu „tempo 30”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...