Rodzinny Sopot

Telefon Wsparcia Opiekuna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie uruchomił specjalny numer telefonu dla osób, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi, wymagającymi wsparcia ze strony innych osób. Pod numerem 58 341 83 18, w środy w godz. 10.00-13.00 dyżuruje psycholog, z którym można porozmawiać na ważne dla opiekunów tematy.

Zadbaj o swoje zdrowie – bezpłatne badania profilaktyczne

Hipercholesterolemia rodzinna to jedna z najczęstszych chorób dziedzicznych. Chorują na nią całe rodziny, najczęściej przez wiele pokoleń. Charakterystyczny w tej chorobie jest bardzo wysoki poziom „złego” cholesterolu (cholesterolu LDL) oraz występowanie w młodym wieku m in. choroby wieńcowej, zawału serca czy udaru mózgu.

Grillowanie na stadionie

Sopocki Klub Lekkoatletyczny zaprasza na Stadion Leśny przy ul. Wybickiego na tradycyjny piknik rodzinny pod hasłem „Wielkie sąsiedzkie grillowanie”. Festyn odbędzie się 23 września (kolejny 14 października), początek o godz. 11.00.

Piknik Integracyjny z okazji Pożegnania Lata

Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Biblioteka Sopocka oraz Centrum Integracji Społecznej 21 września o 17.00 o godz. zapraszają na Piknik Integracyjny. W programie min. ognisko z kiełbaskami, warsztaty dla dorosłych i dzieci, koncert zespołu Michalove. Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Orzecznik będzie dyżurował w Sopocie

Od 27 września Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gdyni rozpocznie dyżury w Sopocie. W każdy poniedziałek i czwartek, w godz. 9.00-14.00, w pokoju nr 2 przy ul. Marynarzy 4 będzie dyżurował pracownik Zespołu kompleksowo obsługujący niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...