Rodzinny Sopot

By rozwijać pasje – zajęcia w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie zaprasza zarówno dzieci, jak i młodzież na dodatkowe zajęcia. Przygoda ze sztuką, sportem i nauką w pracowniach MDK jest bezpłatna.

Nowe pracownie dostępne dla osób poruszających się na wózkach

Od 1 października 2018 r. oferta Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot została wzbogacona o nową Pracownię Arteterapii oraz Salę Doświadczania Świata. Miejsca te są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, poruszającymi się na wózkach.

Bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży – zasady

Od 1 czerwca dzieci i młodzież w wieku do 20 lat korzystają bezpłatnie z komunikacji miejskiej na terenie Sopotu. Bezpłatne przejazdy dla uczniów uzależnione są nie od miejsca nauki, a od miejsca zamieszkania (decyduje adres podany w legitymacji ucznia). Poniżej zasady korzystania z bezpłatnych przejazdów.

Telefon Wsparcia Opiekuna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie uruchomił specjalny numer telefonu dla osób, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi, wymagającymi wsparcia ze strony innych osób. Pod numerem 58 341 83 18, w środy w godz. 10.00-13.00 dyżuruje psycholog, z którym można porozmawiać na ważne dla opiekunów tematy.

Zadbaj o swoje zdrowie – bezpłatne badania profilaktyczne

Hipercholesterolemia rodzinna to jedna z najczęstszych chorób dziedzicznych. Chorują na nią całe rodziny, najczęściej przez wiele pokoleń. Charakterystyczny w tej chorobie jest bardzo wysoki poziom „złego” cholesterolu (cholesterolu LDL) oraz występowanie w młodym wieku m in. choroby wieńcowej, zawału serca czy udaru mózgu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...