Zielony Sopot

Naturalne piękno roślin, czyli zieleń na Placu Przyjaciół

W ubiegłorocznym budżecie obywatelskim sopocianie wybrali projekt zakładający dodanie zieleni na Placu Przyjaciół Sopotu. Podczas konsultacji z mieszkańcami doprecyzowano koncepcję, w jaki sposób wprowadzić więcej zieleni nie zatracając przy tym formy placu miejskiego.

Ekoparking oraz wygodny transport do centrum miasta i na plażę

Po udanym pilotażu w 2017 roku, w sezonie 2018 miasto Sopot kontynuuje i poszerza program parkingu buforowego oraz transportu po mieście z wykorzystaniem meleksów. Już od 16 czerwca dla wszystkich gości dostępny będzie całodobowy, bezpłatny parking na ponad 700 miejsc przy ERGO ARENIE.

#wrzuctodokosza – ekologiczny projekt Biblioteki Sopockiej

Grą terenową dla dzieci o intrygującej nazwie Trzy zwoje R Biblioteka Sopocka oficjalnie rozpocznie projekt edukacyjny dla mieszkańców Sopotu. 5 czerwca, w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, na godz. 16.30 Sopoteka zaprasza dzieci w wieku do 12 lat wraz z opiekunami na tajemniczą wyprawę.

Zaczarowane ogrody, posesje i balkony

Po raz 26. Urząd Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców do udziału w Konkursie na najładniejszą posesję. Zgłoszenia mieszkańców chcących wziąć udział w konkursie przyjmowane są do 31 lipca.

Elektryczny samochód w sopockim magistracie

Sopocki Urząd Miasta kupił samochód elektryczny. Auto jest pięcioosobowe i ma sporą przestrzeń bagażową. Będzie wykorzystywane w codziennej pracy urzędu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...