Sopot moje miasto

Bezpieczne i komfortowe wakacje nad wodą

Rozpoczęły się wakacje. Według synoptyków ma to być długie i ciepłe lato. Nie mamy wpływu na pogodę, nie możemy dać gwarancji na słońce, wysokie temperatury i piękną opaleniznę. Ale mamy bardzo realny wpływ na to jak wyglądają plaże, jak bezpiecznie i komfortowo będzie nad wodą.

Bezpieczniej w Sopocie – nowa karetka w taborze sopockiego pogotowia

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie wzbogaciła się o nową karetkę ratunkową. Pojazd został włączony do istniejącej floty i już służy potrzebującym.

Turysto, szanuj Sopot!

Pod takim hasłem miasto rozpoczyna kampanię adresowaną do turystów odwiedzających Sopot.

Nowa ul. Parkowa – przyjdź na spotkanie

Miasto przygotowuje projekt rewitalizacji ul. Parkowej oraz ulic do niej prostopadłych. Przebudowa dotyczyć będzie zarówno sieci podziemnych, jak i wyglądu i zasad funkcjonowania samej ulicy.

Amfibia dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Z myślą o różnych potrzebach swoich mieszkańców Sopot kupił sprzęt umożliwiający wjazd do wody i kąpiel osobom niepełnosprawnym. Specjalny wózek-amfibia jest wyposażony w szerokie koła i pływaki, co pozwala na unoszenie się na wodzie. Wózek jest wciągany do wody pod nadzorem Sopockiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, na terenie miejskiego kąpieliska strzeżonego przy wejściu nr 23.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...