Sopot moje miasto

Sopocka woda kranowa dla zdrowia i ochłody

Pierwszy sopocki wodopój został zainstalowany przy Operze Leśnej już 1971 r. Na przestrzeni kolejnych lat miasto podłączało kolejne zdroje. Obecnie w Sopocie działa 13 takich urządzeń. W 2016 r. miejska Spółka AQUA-Sopot zamontowała kolejnych 6 sztuk.

Goście z Białorusi w Sopocie

W ramach współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi, od 26 do 29 sierpnia 2018 r. w Sopot gościć będzie 20 nauczycieli i działaczy Związku Polaków na Białorusi. Grupa zakwaterowana będzie w Domu Studenckim nr 7, ul. Armii Krajowej 111 Sopot.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 8 do 14 sierpnia planowane są prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

Wolne miejsca do parkowania przy Urzędzie Miasta

Od 1 sierpnia parking znajdujący się za budynkiem sopockiego Urzędu Miasta obsługiwany jest przez Spółdzielnię Socjalną Kooperacja. Dzięki temu interesanci, którzy przyjeżdżają do magistratu, mają szansę zaparkować auto, by swobodnie załatwić swoje sprawy. Efekty są już widoczne.

Zero tolerancji dla źle parkujących kierowców – dodatkowy punkt Straży Miejskiej

Sopot przeżywa już od kilku tygodni, szczególnie w weekendy oblężenie turystyczne. Niestety, część gości parkuje w sposób utrudniający wyjazd mieszkańcom, a nawet przejazd autobusu miejskiego. Od 30 czerwca działa bezpłatny Eko parking przy ERGO Arenie, niestety wielu kierowców nadal chce wjechać do centrum miasta czy pod samą plażę. Dlatego na sezon letni powstał dodatkowy stały punkt Straży Miejskiej w budynku hali tenisowej Korneluków, ul. Tenisowa 2-4 (wjazd od ul. Powstańców Warszawy).