Sopockie bieganie czas zacząć

Uczestnicy Biegu Inki
Fot. Fotobank.PL/UMS

Bieg Sopocka Zima w niedzielę, 25 lutego, zainauguruje cykl tegorocznych imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pod hasłem Sopockie 4 Pory Roku. Kolejną szansą na rywalizację biegaczy będzie Bieg im. Inki.

Sopocką Zimą rozpocznie się XXXV edycja biegów po plaży na dystansach 4 i 8 kilometrów. Bieg odbędzie się w niedzielę, 25 lutego, na plaży (wejście nr 19, klub Czarna Perła). Jako pierwsze wystartują dzieci. Start biegu głównego na 4 i 8 km w kategorii open odbędzie się o godz. 12.00. Biuro zawodów znajduje się w sklepie Decathlon na gdańskim Przymorzu.

W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy dla Hospicjum Domowego im. św. s. Faustyny w Sopocie.

Na następną imprezę biegową nie trzeba będzie długo czekać. Już 3 marca wystartuje Sopocki Bieg im. Inki. Uczestnicy pobiegną na dystansie 2018 metrów. Na koniec przewidziano ognisko, wspólne śpiewanie i bigos z kuchni polowej. Start biegu o godz. 12.00. Godzinę później odbędzie się przemarsz uczestników i zaproszonych gości w asyście pocztów sztandarowych pod pomniki żołnierzy AK i Danuty Siedzikówny „Inki”, gdzie zostaną złożone wieńce i kwiaty.

Szczegółowe informacje, regulamin i zapisy na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie

źródło: Sopot.pl