Miasto Seniora. Warsztaty dla opiekunów z Marcelem Andino Velezem

Fot. Pixabay

W czwartek, 1 września, Sopoteka zaprasza na warsztaty stworzone z myślą o opiekunach rodzinnych, które poprowadzi Marcel Andino Velez, certyfikowany opiekun medyczny i koordynator opieki, a od czerwca 2022 r. wiceprzewodniczący Okręgu Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do godz. 12.00. Podczas spotkania będzie można m.in. poznać różne strategie organizowania opieki nad chorym bliskim, zrozumieć lepiej system instytucji oferujących wsparcie, zdobyć wiedzę na temat praktycznych narzędzi i rozwiązań potrzebnych w trakcie opieki nad osobą chorą. Wspólnie z Marcelem Andino Velezem warsztaty moderować będzie psychogerontolożka, Dagny Kurdwanowska. 

Tego samego dnia o godz. 18.00 Marcel Andino Velez spotka się z czytelnikami, by porozmawiać o swojej debiutanckiej powieści zatytułowanej Świeccy”. Będzie o także okazja do lepszego poznania historii autora i zadania mu kilku pytań.  

Marcel Andino Velez o sobie:  

W 2019 roku postanowiłem zostać pionierem nieznanej na polskim rynku usługi, rodzinnej koordynacji opieki geriatrycznej. Przez ostatnie lata dzieliłem swój czas między pracę zawodową i opiekę nad cierpiącymi na wiele przewlekłych chorób rodzicami. Tata miał chorobę Alzheimera, cukrzycę i niewydolność serca. Zmarł wiosną 2020 roku. Mama cierpi na głęboką depresję. W pewnym momencie zrozumiałem, że w pracy dla Muzeum może mnie ktoś zastąpić, ale nie ma nikogo, kto pomógłby mi profesjonalnie, systematycznie dbać o zdrowie moich rodziców. 

Opiekujący się starszymi rodzicami trafiają do labiryntu systemu publicznej i prywatnej ochrony zdrowia. Poczucie bezradności wzmacnia napięcia wewnątrz rodziny. Ja i moja rodzina potrzebowaliśmy koordynatora dla naszych rodziców – kogoś, komu można zaufać, kto ma odpowiednie doświadczenie, kompetencje i podejście. 

Postanowiłem sam poświęcić się takiej pracy. 

O książce „Świeccy": 

„Świeccy" to połączenie powieści przygodowej, satyrycznej i historycznego eseju. Barwna saga rodzinna z nieco alternatywnej rzeczywistości. 

Są wykształceni, kulturalni, znają się na sztuce i mają pieniądze. O familii Świeckich można śmiało powiedzieć, że są swego rodzaju elitą. Nie skupiają się jednak na beztroskim przejadaniu majątku. Ich życie to działanie. Dzięki nim powstają tanie mieszkania. Walczą z patodeweloperką i z kościołem, który lubi zajmować się sprawami odbiegającymi daleko od wiary. Ale to właśnie dzięki Świeckim świat zmienia się na lepsze. 

Poznajcie cztery pokolenia wyjątkowej rodziny! Przed Wami niezwykła saga rodzinna, która ma wiele wspólnego z alternatywną rzeczywistością, fikcją polityczną i którą jednocześnie znakomicie się czyta. 

„Świeccy" określani są żartobliwie jako młodzieżowa powieść dla dorosłych. Powieść adresowana jest do tych czytelników, którzy tęsknią za Panem Samochodzikiem, ale czują, że są już na niego trochę za starzy. To książka dla ludzi, którzy nie godzą się na zastaną, polską rzeczywistość; dla tych, którzy żywią nadzieję na jakąś alternatywę. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...