V Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych

Fot. materiały MOSiR

W weekend 10-11 września 2022 r. odbędzie się 5. edycja Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych. Tym razem areną zmagań najlepszych zawodników w kraju będzie Sopot, a ściślej sopockie błonia.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska oraz Związek Sportów Przeszkodowych przy współpracy z sopockim Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Zawody wyłonią Mistrzynie i Mistrza Biegów Przeszkodowych 2022 roku. Wystartować mogą wszyscy chętni. Start w biegach przeszkodowych to walka przeszkodami, własnymi ograniczeniami ale i świetna zabawa, z gwarantowaną satysfakcją na mecie! Adrenalina, rywalizacja, pokonywanie własnych słabości, ale też dobra zabawa i współpraca – tak w skrócie można określić to co czeka na uczestników biegów.

Tradycyjnie, na trasie można spodziewać się najpopularniejszych przeszkód z katalogu najlepszych organizatorów biegów przeszkodowych w Polsce. Swoje konstrukcje rozstawią m.in. Runmageddon, Barbarian Race, Biegun OCR, Vikings Run, Adrenaline Rush OCR, Armagedon Active.

W ramach Mistrzostw Polski OCR 2022 odbędą się następujące biegi:

10 września:

  • 3 km, dystans krótki, bieg z 20 przeszkodami (seria Elite /kat. wiekowe, Open dla każdego)
  • sztafeta drużynowa dla każdego, 8 km, bieg z 30 przeszkodami (sztafeta żeńska/męska/mix)
  • kids, bieg dla dzieci, Open 5-12 lat i Elitka (7-12 lat). 

11 września:

  • 12km, dystans standard, bieg z 40 przeszkodami (seria Elite /kat. wiekowe, Open, dla każdego)

Aby wystartować w kategoriach mistrzowskich elite i kategoriach wiekowych na 3 km wymagane jest zdobycie kwalifikacji. Start w fali Open nie wymaga kwalifikacji, to start dostępny dla każdego. Zapisz się, wystartuj lub kibicuj najlepszym przeszkodowcom w Polsce.

Zapisy na biegi: Short 3 km (10 września), a także Team 6 km (10 września) oraz Standard 12 km (11 września) na stronie www.zmierzymyczas.pl.

Baza zawodów:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sopot

ul. Bitwy pod Płowcami 67C

81-731 Sopot

Szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych OCR POLSKA 2022 można znaleźć na profilu FB V Mistrzostwa Polski OCR 2022.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...