Remonty i przebudowy dróg  

Znak drogowy informujący o robotach drogowych
Fot. Anna Rezulak/KFP

W dniach 5-10 września na terenie Sopotu prowadzone będą prace drogowe, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

W dniach 5-6 września (poniedziałek i wtorek) wyłączony z ruchu jest fragment al. Niepodległości na wysokości posesji nr 809 A. Na prawym pasie w kierunku do Gdyni budowana jest telekomunikacyjna linia kablowa. Zawężenie fragmentu jezdni do jednego pasa obowiązywać będzie w godzinach 10.00-14.00.

Trwa II etap kompleksowej przebudowy ul. 3 Maja, na odcinku od ul. Dębowej do ul. T. Kościuszki (bez skrzyżowania). Prace wiążą się z zamknięciem przebudowywanego fragmentu. Objazdy prowadzone są ulicami: Kościuszki, Chopina, Sobieskiego i Grunwaldzką. Przywrócona została organizacja ruchu na ul. Książąt Pomorskich (kierunek ruchu od ul. Grunwaldzkiej do ul. Jana Sobieskiego).

Ul. Władysława IV jest zamknięta za wjazdem na parking kościoła i SKOK-u. Również ul. Króla Jana Kazimierza nie ma wjazdu w ul. 3 Maja, a za ul. Syrokomli jest dwukierunkowa.

Ulice Dębowa oraz Władysława IV, od ul. Lipowej do ul. 3 Maja, są dwukierunkowe, z parkowaniem na ul. Władysława IV pomiędzy ul. Lipową a Skłodowskiej-Curie oraz na ul. Dębowej wyłącznie na chodniku. Organizacja ruchu na pozostałych ulicach bez zmian.

Prócz przebudowy nawierzchni jezdni i chodników, budowy pasów ruchu dla rowerów i ronda, zmodernizowane zostaną wszystkie sieci podziemne. W ramach przebudowy kanalizacji deszczowej wybudowane zostaną 4 zbiorniki retencyjne, których zadaniem będzie zapobieganie podtopieniom w tym rejonie miasta.

Z uwagi na szeroko zakrojone prace ziemne, ten etap prac – choć obejmujący krótszy odcinek, niż etap I – trwać będzie do końca tego roku. Postęp prac w dużym stopniu uzależniony będzie od warunków atmosferycznych.

Roboty bitumiczne (godz. 7.00-14.00):

  • 5-6 września – Kolberga przy III LO
  • 7-9 września – ul. Kolberga 10-16

Roboty brukarskie:

  • ul. Tatrzańska – remont jezdni i chodników, zamknięcie parkingu i zawrotki przy posesjach 3-7
  • ul. Głowackiego – remont jezdni i chodników, zamknięcie ulicy (drugi odcinek do ul. Polnej). Na ul. Racławickiej ruch odbywa się dwukierunkowo, zaś przystanek autobusowy został przeniesiony z ul. Głowackiego na Jana z Kolna 12
  • ul. Władysława IV 22 – remont progu (prawa część w stronę ul. 3 Maja) – od poniedziałku (zawężenie obowiązywać będzie tydzień).

Cięcia sanitarne drzew rosnących przy ulicach Powstańców Warszawy i Haffnera. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godz. 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami. Prosimy o dostosowywanie się do informacji umieszczanych w rejonie prowadzonych robót.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...