Poznaj skarby uzdrowiska, czyli Sopocki Dzień Kurortu

Fot. materiały Sopockiej Organizacji Turystycznej

Sopocki Dzień Kurortu, czyli święto uzdrowiskowego charakteru miasta oraz jego naturalnych walorów – klimatu i solanki, obfitować będzie w wiele atrakcji. 10 września od godz. 11.00 warto pojawić się na skwerze Kuracyjnym.

Sopocki Dzień Kurortu będzie preludium przed świętowaniem 200-lecia uzdrowiska w Sopocie w przyszłym roku. W związku z rocznicą powstania w Sopocie pierwszego zakładu kąpielowego i tym samym narodzin kurortu, organizatorzy – Sopocka Organizacja Turystyczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie – postanowili poszerzyć formułę święta sopockiej solanki o elementy kuracyjne i prozdrowotne.

Święto solanki i kurortu zostało przygotowane z myślą o mieszkańcach Sopotu, Trójmiasta, a także przybywających do miasta gościach w celu zachęcenia ich do korzystania z walorów uzdrowiskowych oraz bogatej oferty SPA.

Sopocka Organizacja Turystyczna zaprosiła do współpracy partnerów – sopockich przedsiębiorców oraz lokalne podmioty, które pracują na rzecz na rzecz zdrowia oraz rozwoju oferty uzdrowiskowej i SPA.

Od godz. 11.00 w namiotach na skwerze Kuracyjnym, przed wejściem na molo, odbywać się będą darmowe zabiegi, masaże, warsztaty, prelekcje, loteria z nagrodami i pokazy. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert niespodzianka.

Na skwerze Kuracyjnym pojawi się także stoisko Budżetu Obywatelskiego, gdzie będzie można oddać głos, a w punkcie Informacji Turystycznej na II piętrze Domu Zdrojowego – wyrobić na miejscu Kartę Sopocką.

– Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców i gości na Sopocki Dzień Kurortu – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – W przyszłym roku mija 200 lat od momentu, gdy Jan Jerzy Haffner odkrył Sopot jako miejsce, gdzie można leczyć ciało, ale także duszę. Chcemy bardzo mocno rozwijać funkcję uzdrowiskową w oparciu o solankę, którą przejęła do eksploatacji spółka miejska Aqua Sopot. To jest kierunek, który wynika także z oczekiwań mieszkańców. Zapraszam więc na Sopocki Dzień Kurortu, zobaczmy, jakim dobrodziejstwem jest solanka, jaki mamy tu piękny klimat, lasy, plażę – Sopot to naprawdę kurort z 200-letnią historią – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Program:

 • zabiegi solankowe
  ● badania (pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi, spirometria, BMI)
  ● ćwiczenia na wolnym powietrzu
  - rowery stacjonarne
  - godz. 11.30 – joga
  - godz. 12.00 i 13.00 – talasoterapia na molo
  - godz. 12.30 i 14.30 – ćwiczenia oddechowe z fizjoterapeutą
  - godz. 13.00 i 15.00 – Amber Kids Yoga
  ● godz. 13.00-15.00 – dyplomowy pokaz mody studentów Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych (muszla koncertowa)
  ● zabiegi fizjoterapeutyczne (masaże relaksujące i BOA, elektroterapia)
  ● cykl piętnastominutowych prelekcji poświęconych zdrowiu i urodzie (scena przed fontanną)
  ● zabiegi i konsultacje kosmetyczne
  ● zwiedzanie Zakładu Balneologicznego (godz. 12.00 i 14.00)
  ● degustacje zdrowej żywności, solanki i sopockiej wody z saturatora
  ● koło fortuny – quiz z nagrodami (do wygrania vouchery na bezpłatne zabiegi i ćwiczenia, bilety na wydarzenia oraz pamiątki z Sopotu)
  ● godz. 18.00 – koncert Julii Pietruchy

Dla dzieci:
● gry i zabawy podwórkowe – gra w klasy, gra w gumę, mega jenga, ringo
● doświadczenia z solą, solanką i wodą morską
● warsztaty budowania eko zabawek
● Mammutico – wielkie klocki konstrukcyjne dla dzieci
● gimnastyka korekcyjna – porady i wskazówki dla rodziców jak trenować w domu z dziećmi
● Amber Kids Yoga – podróż przez krainę bursztynu

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do uczestnictwa w Sopockim Dniu Kurortu. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Sopot, SPZOZ Uzdrowisko Sopot, Sanatorium MSWiA, Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. J. Titz-Kosko w Sopocie, Fundacja Sport na Zdrowie, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, Sopotorium Medical Resort, Centrum Nauki Experyment, Sopot Yoga, Aqua Park, Aqua Sopot, BART, Biblioteka Sopocka, Hala Gdańsk-Sopot – operator ERGO ARENY, Hotel Haffner, Morze Aniołów, Muzeum Sopotu, Olivia Star, Radisson Blu Hotel, Thera Wellness, Sopot loves you, Spółdzielnia Kooperacja Sopot, Statek Pirat, Prana Spa, Thao Thai - Thai Massage & SPA, Mamma Mia Cafe, Sopocki Klub Morsów, Sopocki Klub Pływacki, Złote Ziarno, Sheraton Sopot, Ziaja

 

 

Wydarzenie na FB

Zobacz również: visit.sopot.pl 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...