Odmień swoją głowę! Zapraszamy na Festyn Tolerancji

Fot. Fotobank.PL/UMS

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza mieszkańców Trójmiasta oraz turystów na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się na przełomie września i października 2022 r. na terenie całego Trójmiasta. Inauguracja wydarzenia, czyli Festyn Tolerancji – odbędzie się 11 września w godz. 12.00-15.00 na skwerze Kuracyjnym przy molo.

Obchody są częścią informacyjno-edukacyjnej kampanii społecznej „Odmień Swoją Głowę”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób psychicznych oraz przybliżenie problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. 11 września o godz. 11.00 w kościele NMP Wniebowziętej – Gwiazda Morza dla chętnych odbędzie się msza w intencji osób chorujących i ich rodzin.

A podczas Festynu będzie możliwość rozmowy lub wzięcia udziału w warsztatach/quizach na stoiskach pomorskich organizacji pozarządowych, które na co dzień wspierają osoby w kryzysach psychicznych, chorujące psychicznie. Stoiska będę tworzyć w jednym miejscu i czasie Trójmiejski Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, w którym można uzyskać informacje o formach pomocy.

O godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji przy fontannie – w ten sposób możemy zamanifestować wsparcie osób zmagających się z kryzysem psychicznym. Wydarzeniu towarzyszy scena muzyczna, happening, parada. Gwarantowana dobra kawa i o odpoczynek z muzyką w tle w strefie relaksu.

Więcej informacji: odmienswojaglowe.org, otwartebramy.org oraz na www.facebook.com/odmienswojaglowe.

Fot. Fotobank.PL/UMS

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...