Sopot buduje kolejne mieszkania komunalne

Wizualizacja powstającego budynku komunalnego przy ul. 3 Maja 61. Fot. materiały UMS

Gmina Miasta Sopotu podpisała 30 sierpnia br. umowę na wybudowanie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. 3 Maja 61. Wykonawcą nowych sopockich budynków komunalnych jest wyłoniona w przetargu firma Budrem-Rybak Sp. z o.o. Spółka komandytowa. W sumie powstanie 50 nowych mieszkań.

Wykonawca poinformował wczoraj o grodzeniu terenu i przygotowaniach do rozpoczęcia budowy. Prace potrwają około 15 miesięcy. Wykonawca jest również zobowiązany do zagospodarowania terenu wokół powstającej inwestycji. 

– Bardzo się cieszę, że możemy spełniać marzenia młodych ludzi o zamieszkaniu w Sopocie. Zwłaszcza teraz, gdy mamy galopującą inflację i coraz więcej startujących w dorosłość osób nie ma zdolności kredytowych czy gotówki na zakup własnego „M”. W Sopocie już od kilku lat kładziemy mocny nacisk na budownictwo komunalne – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu

Roboty budowlane przy ul. 3 Maja 61 potrwają około 15 miesięcy, w tym czasie zostanie wyłączony z ruchu pieszego chodnik wzdłuż torów pomiędzy ul. Jana z Kolna i ul. 3 Maja.

Budowa mieszkań komunalnych to w Sopocie sprawa priorytetowa. Wiosną 2021 roku Gmina Miasta Sopotu oddała 49 mieszkań komunalnych w nowo wybudowanych domach przy al. Niepodległości 650 i 654. Oba domy zasiedliło w sumie 120 osób. W ciągu najbliższych pięciu lat Gmina chce zbudować niemal 250 mieszkań komunalnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...