Dni Solidarności Klimatycznej. Pokazy filmowe w Sopotece

Pszczoła siedząca na białych kwiatach
Fot. Freepik

Biblioteka Sopocka zaprasza na pokazy filmów dokumentalnych na temat postępujących na świecie zmian klimatycznych. Cztery filmy będzie można zobaczyć w dwóch cyklach, w piątek 16 września w Sopotece. Pokazy filmowe odbywają się w ramach trwających II Dni Solidarności Klimatycznej.

Po raz drugi, z okazji Dni Solidarności Klimatycznej, samorządy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot przygotowały blisko 20 wydarzeń, które mają zwrócić uwagę na postępujące na świecie zmiany klimatyczne. W ramach DSK w Sopotece odbędą się pokazy filmów dokumentalnych, poruszających tematykę zmian klimatu. W piątek, 16 września, w sopockiej bibliotece widzowie będą mogli zobaczyć cztery filmy: „Nadzieja umiera ostatnia” i „Można panikować”, w reżyserii  Jonathana L. Ramsey’a oraz „Piękna robota” i „Oddech”, w reżyserii Piotra Biedronia. Każdy z filmów zostanie wyświetlony dwukrotnie. Pierwszy cykl pokazów rozpocznie się o godz. 11.00, drugi o godzinie 16.00. Oba poprzedzi wprowadzenie dr. hab. Tymona Zielińskiego z Instytutu Oceanologii PAN. Oprócz pokazów filmowych w Sopotece będzie można również wziąć udział w prelekcjach ukierunkowanych na doskonalenie kultury życia w zgodzie z „zielonymi” wartościami. Filmy na Sopockie pokazy nieodpłatnie przekazał Global Compact Network, współorganizator Green Film Festival.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Camelot, w którym uczestniczy 8 metropolii: Mediolan, Zagrzeb, Barcelona, Bari, Stuttgart, Porto, Craiova, Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Demokracji Lokalnej.

Pokazy filmowe są bezpłatne. Projekcje odbędą się 16 września od godziny 11.00. W Sopotece, ul. Kościuszki 14. Szczegółowy program pokazów filmowych w Sopotece można zobaczyć na stronie internetowej Biblioteka Sopocka.

Szczegółowy program wydarzeń odbywających się w ramach II Dni Solidarności Klimatycznej Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...