Sopockie jeże dostaną domki

Fot. materiały UMS

W Sopocie rusza kolejna inicjatywa realizowana w trosce o bioróżnorodność. W ramach projektu, który w ubiegłym roku wygrał w Budżecie Obywatelskim, Gmina Miasta Sopotu zakupiła 200 sztuk domków dla jeży, które dadzą tym pożytecznym ssakom schronienie w trakcie zimowego snu.

Domki dla jeży mają tak skonstruowany przedsionek, by do środka nie dostał się drapieżnik. Wewnątrz jest część sypialna. Domek jest zabezpieczony olejem lnianym, ma wodoodporny, ściągany dach, który ułatwi uprzątnięcie wnętrza na wiosnę, kiedy jeże się wyprowadzą. W kolejnych miesiącach może posłużyć jako budka lęgowa. 

Aby odebrać domek dla jeży należy wypełnić formularz, który jest do pobrania na stronie www.sopot.pl i przesłać go na adres e-mail: adrianna.wierzbowska@um.sopot.pl. Formularz jest dostępny również w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu (pok. 88). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby biorące udział w akcji zobowiązują się do ustawienia otrzymanego domku dla jeży na terenie Sopotu, w ciągu 7 dni od otrzymania. Należy również zrobić zdjęcie domku i przesłać na powyższy adres e-mail, a raz w roku domek wyczyścić.

Nowi właściciele powinni również przygotować się do odbioru i transportu domku, jest spory i waży ok. 7 kg.

Regulamin akcji:

  1. Jedna osoba może otrzymać jeden domek.
  2. Domek dla jeży musi zostać umieszczony na terenie Sopotu, w sposób zgodny z otrzymaną instrukcją.
  3. Należy wypełnić formularz podając: imię i nazwisko, numer telefonu, adres nieruchomości, na terenie której będzie umieszczony domek.
  4. Osoba otrzymująca domek zobowiązuje się do przesłania zdjęcia ustawionego domku na adres: adrianna.wierzbowska@um.sopot.pl
  5. Udział w akcji rozdawania domków dla jeży jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rozpowszechnienie przesłanych zdjęć.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...