Open Source Art Festival 2022

Daniel Szwed Kalisz Fot. Tomek Wolff

Międzynarodowy, trzydniowy Open Source Art Festival 2022 rozpoczyna się 22 i potrwa do 25 września 2022 roku w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Na widzów czekają koncerty i pokazy audiowizualne.

Wydarzenie prezentuje prace światowych artystów i jest porównywane przez media do najważniejszych wydarzeń z zakresu szeroko rozumianej muzyki i sztuki współczesnej w Europie (Atonal – Berlin / REWIRE – Holandia / TRANSMEDIALE – Niemcy / MUTEK – Canada / Unsound – Kraków / Up To Date - Białystok). Open Source Art 2022 wskazuje nowe trendy i nadbudowuje swoją własną historię o muzyce elektronicznej, przygotowaną nie w formie imprezy, lecz kameralnych koncertów z dużym naciskiem na komfort przeżycia estetycznego. Koncertowy format jako model programowania wciąż wydaje się potencjalnie ważny. To w nim objawia sie duża siła, jaką jest możliwość zarządzania zbiorową obecnością. I tak skuteczna oszczędność Open Source Art Festival 2022 zdaje się wpisywać w postpandemiczny krajobraz. Mimo obecnego rozstroju samej kategorii, to właśnie w refleksji nad przeżyciem (nie tylko zmysłowym) upatruje się dziś główną szansę przeformułowania zasad. Open Source Art Festival zyskał miano jednego z najciekawszych festiwali w kraju. OSA Festival dzięki miedzynarodowym artystom występującym w Sopocie jest rozpoznawalny w Europie i przyciąga co roku coraz większe grono miłośników muzyki eksperymentalnej i znawców sztuki współczesnej oraz ruchomego obrazu z całej Europy. Od roku 2011 odbyło się 11 edycji Open Source Art Festival.

12 edycja OSA Festival odbędzie się w dniach 22-25 wrzesnia 2022 r. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, gdzie odbędą się koncerty i pokazy audiowizualne. Zaproszeni zostali kompozytorzy i artyści, którzy w swoich pracach posługują się dźwiękiem i czynią to w twórczy oraz innowacyjny sposób. Technologicznej zręczności towarzyszy będzie świadomość estetycznego i krytycznego potencjału nowych mediów, które pozwalają nie tylko przekroczyć granice gatunkowe i stylistyczne, ale także rozświetlić sztukę i muzykę na nowe znaczenia.

23.09.2022 DANIEL SZWED MAYA SHENFELD ABUL MOGARD + MARJA DE SANCTIS / AV show

24.09.2022 LUCY RAILTON SCHTUM S Y N S P E C I E S | Elías Merino and Tadej Droljc / AV SHOW

25.09.2022 NANOOK OF THE NORTH AHO SSAN ANTHONY LINELL

Organizator: Kolonia Artystów
Współorganizator: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Wsparcie techniczne: Luminaris - Wsparcie wizualne Sound Support Pro / Funktion-One (Official) High Grade Immersive Solutions 
Karnety: evenea.pl
Facebook: OSA Festival

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...