Ekologiczne nawierzchnie szlaku turystycznego w Sopocie

Fot. materiały prasowe

Niebawem rozpoczna się prace przy remoncie Szlaku Turystycznego przez Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z łącznikami w Sopocie. Inwestycja powinna zakończyć się do 10 grudnia br. i pochłonie 1 660 500 zł.

Zakres inwestycji obejmuje remont 7 sopockich odcinków szlaków turystycznych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, w tym remonty nawierzchni i wykonanie oznakowania. Co otrzymają mieszkańcy? Piękną trasę rowerową wiodącą przez las z ekologiczną i przepuszczalną nawierzchnią, czytelnie oznakowaną, biegnącą wśród drzew, z dala od miejskiego zgiełku.

Wyremontowanych będzie 9662 m leśnych ścieżek:

  • od sanatorium Leśnik do Wielkiej Gwiazdy oraz od Wielkiej Gwiazdy do drogi asfaltowej przy Gołębiewie (2 odcinki - jedynie oznakowanie szlaku),
  • wzdłuż Drogi Nadleśniczych (2 odcinki, w tym jeden tylko oznakowanie),
  • od ul. Kolberga do Drogi Wielkokackiej,
  • wzdłuż ul. Reja wraz z Pętlą Reja (odcinek sopocki),
  • łącznika ul. Spacerowej i Drogi Nadleśniczych znajdujących się na terenie administracyjnym Sopotu.

Prace wykona konsorcjum firm: Balmora Andrzej Czupryński i FHU i Cris-Han Krzysztof Józef Niedzielski.

– Sopot to nie tylko piaszczysta plaża, Monciak, molo i Opera Leśna. To także, a może  przede wszystkim, Trójmiejski Park Krajobrazowy i piękny, naturalny las – komentuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Chcemy zachęcić sopocian, aby częściej z niego korzystali. Celem projektu jest ochrona bioróżnorodności terenów TPK i zarazem zwiększenie jego dostępności dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci i osób starszych, którzy potrzebują przyjaznej nawierzchni. Będzie to alternatywa dla miejskich dróg rowerowych, zwłaszcza popularnej alejki nadmorskiej – dodaje wiceprezydent Marcin Skwierawski.

Lasy położone w granicach administracyjnych Sopotu zajmują 934 ha powierzchni. Lasy komunalne, zarządzane przez gminę, stanowią 22,4 proc. tego obszaru, czyli ponad 209 hektarów.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...