Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Fot. Anna Rezulak KFP/UMS

W dniach 26-30 września 2022 r. w Sopocie realizowane będą prace drogowe, remonty i inwestycje, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Trwa pierwszy etap remontu fragmentu alei Niepodległości. Inwestycja obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do wysokości posesji przy alei Niepodległości nr 636, obie jezdnie w kierunku Gdańska. Długość realizowanego odcinka wynosi blisko pół kilometra.

Ruch w kierunku Gdańska odbywa się na jednym pasie w kierunku Gdyni. Nitka w kierunku Gdańska została poprowadzona tuż za wyjazdem ze stacji BP przez pas zieleni na jezdnię przeciwległą. Powrót na docelowy pas jest możliwy pomiędzy ulicą Smolną a hospicjum. W tym tygodniu wykonawca zaplanował przebudowę kanalizacji deszczowej oraz dalsze prace związane z przebudową chodnika.

Trwa drugi etap kompleksowej przebudowy ul. 3 Maja w Sopocie, na odcinku od ul. Dębowej do ul. T. Kościuszki (bez skrzyżowania). Prace wiążą się z całkowitym zamknięciem przebudowywanego fragmentu. Objazdy prowadzone są ulicami: Kościuszki, Chopina, Sobieskiego i Grunwaldzką. Ulica Władysława IV jest zamknięta za wjazdem na parking Kościoła i SKOK-u. Również ulica Króla Jana Kazimierza nie ma wjazdu w ul. 3 Maja, a za ul. Syrokomli jest dwukierunkowa. Ulice Dębowa oraz Władysława IV, od ulicy Lipowej do ulicy 3 Maja, są dwukierunkowe, z parkowaniem na ulicy Władysława IV pomiędzy ulicami Lipową, a Skłodowskiej-Curie oraz na ul. Dębowej wyłącznie na chodniku. Organizacja ruchu na pozostałych ulicach pozostała bez zmian. 

W tym tygodniu kontynuowane będą prace związane z układaniem kanalizacji deszczowej – dokończenie budowy zbiornika retencyjnego nr 2 oraz budowa studni kanalizacji deszczowej, łączącej zbiornik nr 2 z kolejnym zbiornikiem. Jednocześnie na odcinku od ul. Dębowej do ul. Władysława IV, trwa przebudowa chodników po stronie numerów nieparzystych.

Służba Drogowa będzie wykonywała następujące prace:

• Roboty bitumiczne, czyli remonty fragmentów jezdni (w godz. 7.00-14.00), w dniach 28-30.09, ul. Kolberga 10-18.

• Roboty brukarskie, czyli przebudowa chodników:
– ul. Tatrzańska, 2 etap remontu jezdni i chodników. Prace wymagają zamknięcia jezdni, na odcinku od garaży do budynku nr 2. Dojazd odbywa się od drugiego wjazdu ul. Tatrzańskiej;
– ul. Głowackiego, remont jezdni i chodników – zamknięcie ulicy (drugi odcinek do ul Polnej).  Na ulicy Racławickiej ruch odbywa się w obu kierunkach. Nastąpiło przeniesienie przystanku autobusowego z ul. Głowackiego na Jana z Kolna 12.
– W czwartek, 29 września w godzinach 9.00-14.00 na wysokości posesji nr 26 ul. Bitwy pod Płowcami, prowadzone będą prace, które spowodują zajęcie fragmentu jezdni w kierunku Gdańska. Ruch aut, w miejscu prowadzenia prac, sterowany będzie ręcznie. Prace obejmą również chodnik.

W tym tygodniu zaplanowano również cięcia sanitarne drzew rosnących przy ulicach: Andersa, Abrahama, 23 Marca. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami. Prosimy o dostosowywanie się do informacji umieszczanych w rejonie prowadzonych robót. 

W poniedziałek, 26 września rozpoczyna się przebudowa oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy Żeromskiego. Do końca przyszłego tygodnia ustawionych będzie tam 9 nowych punktów świetlnych. Prace wiązać się mogą z częściowym zajęciem pasa ruchu w kierunku ul. Prusa. Mogą również wystąpić utrudnienia w przejściu przez chodnik.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...