Jak sobie radzić z własną agresją? Przyjdź na warsztaty

zaciśnięta pięść nad głową siedzącej tyłem kobiety
Fot. Pixabay

Jeśli masz problemy z panowaniem nad emocjami i zdarza Ci się stosować przemoc wobec najbliższych, weź udział w warsztatach, które pomogą Ci radzić sobie z własną agresją. Przy pomocy specjalistów możesz zmienić swoje zachowanie i uzdrowić relacje z bliskimi. Zajęcia ruszają 19 października.

Punkt Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie prowadzi zapisy do grupy korekcyjno-edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Grupa jest bezpłatną formą pomocy przeznaczoną dla osób pełnoletnich, które chcą zmienić swoje zachowanie i ochronić siebie i najbliższych przed negatywnymi skutkami stosowania agresji.

Przemoc wobec najbliższych może przejawiać się na wiele sposobów: od bezpośredniej przemocy fizycznej i seksualnej, przez przemoc psychiczną (np. nadmierne kontrolowanie, straszenie, krytykowanie, poniżanie) aż po najmniej rozpoznawalną przemoc ekonomiczną (np. zabieranie pieniędzy, nie łożenie na rodzinę, zabranianie pracy).

– Przemoc w rodzinie to zjawisko, które może dotknąć każdego z nas – podkreśla Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. – W obecnym świecie doświadczamy wielu trudnych sytuacji, które powodują narastającą frustrację. Czasem nie potrafimy sobie poradzić z trudnymi emocjami i wyżywamy się na najbliższych. Warto w takiej sytuacji skorzystać ze wsparcia specjalisty, który nauczy nas, jak można zapanować nad swoimi agresywnymi zachowaniami i w sposób konstruktywny rozwiązywać konflikty – dodaje dyrektor Andrzej Czekaj.

Zajęcia grupy korekcyjno-edukacyjnej w formie psychologicznych warsztatów edukacyjnych rozpoczną się 19 października, w siedzibie Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot przy al. Niepodległości 876. 2-godzinne zajęcia odbywać się będą w każdą środę. Pełen cykl zajęć to 20 spotkań tematycznych.

Osoby, które chcą nauczyć się panować nad swoją agresją i wziąć udział w zajęciach grupy korekcyjno-edukacyjnej, zachęcamy do wstępnej konsultacji z psychologiem Karolem Kucykiem. Zgłoszenia pod nr tel. 58 550 14 14, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00 lub mailowo: pik@mopssopot.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...