Sopockie Perły 2022 – doceniamy turystykę!

Widok na molo i Sopot od strony wody
Fot. Michał Wesołek

Od restauracji, hoteli i przestrzeni widowiskowych po produkty, wydarzenia czy inicjatywy społeczne. Goście odwiedzający Sopot uraczeni zostają najrozmaitszymi atrakcjami, które umilają pobyt nad morzem. Pragnąc wyłonić i nagrodzić podmioty napędzające potencjał turystyczny, już po raz czwarty miasto, członkowie Sopockiej Organizacji Turystycznej wraz z Kapitułą Konkursową wybiorą laureatów Konkursu Sopockich Pereł. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 r.

Nagrody główne w konkursie – 5000 zł do wykorzystania na działania promocyjne, przyznawane będą zwycięzcom, których przedsięwzięcia wpisują się w jedną z następujących kategorii:

  • CSR w turystyce – za działania w nurcie społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • Gościnność – za najbardziej jakościową i kompleksową ofertę noclegową w Sopocie,
  • Kulinaria – za najbardziej oryginalną ofertę kulinarną,
  • Wydarzenie – za najlepszy sopocki event,
  • Debiut – za sukces działalności rozpoczętej w Sopocie w danym roku konkursowym.

Zgłoszenia przyjmowane są od 3 października 2022 r. Zwycięzców poznamy na Uroczystej Gali Sopockich Pereł 8 grudnia.

– Cieszę się, że Sopockie Perły z roku na rok się rozwijają. Konkurs jest świetną okazją do branżowych spotkań i wymiany doświadczeń, a także kreatywnego poszukiwania najlepszych rozwiązań w branży turystycznej – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Zapraszamy więc do udziału wszystkie firmy, instytucje kultury, organizacje społeczne i zawodowe czy organizacje pozarządowe przyczyniające się do rozwoju turystyki w naszym mieście.

Zgłoś swoje przedsiębiorstwo

„Sopocka Perła” to jedyne w swoim rodzaju wyróżnienie w branży turystycznej na Pomorzu, a jednocześnie rekomendacja i gwarancja najwyższego poziomu usług czy produktów. Weź udział już dziś!

Formularz zgłoszeniowy do Sopockich Pereł

Szczegóły i regulamin konkursu Sopockie Perły 

Poprzednie edycje

W ubiegłych latach w konkursie udział wzięły 134 podmioty. Nagrody dla najlepszych przedstawicieli branży turystycznej w Sopocie przyznano w pięciu kategoriach. Docenieni zostali ci, którzy wyróżnili się na tle gościnności czy oferty kulinarnej, ale również przysłużyli się ochronie środowiska, okazali się najbardziej nowatorscy czy przyjaźni dla turystów. 

– Wysoka liczba zgłoszeń do udziału w kolejnych edycjach Sopockich Pereł pokazuje, że konkurs stał się pożądanym wyróżnieniem wśród sopockich przedsiębiorców, którzy kształtując branżę turystyczną kurortu, pragną przyciągać tu kolejnych gości – mówi Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. – Wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom. To dzięki ich kreatywności, nieszablonowemu podejściu do biznesu i zyskaniu rosnącej sympatii gości, Sopot jest tak chętnie odwiedzanym miejscem.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Sopocka Organizacja Turystyczna (SOT), a głównym partnerem Miasto Sopot. SOT zrzesza ponad 100 sopockich firm, które współpracują w celu rozwoju oraz promocji miasta Sopot jako uzdrowiska i miejsca atrakcyjnego turystycznie. Organizacja działa aktywnie na targach krajowych i zagranicznych, budując długotrwałe relacje z najważniejszymi partnerami biznesowymi.

Opinią ekspercką podzielą się eksperci, pasjonaci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych:

  • Kamil Sadkowski, założyciel K5 – autorskiej akademii kulinarnej w Gdyni, w której szkoli kucharzy oraz pasjonatów kulinariów,
  • Ewelina Sasin, wszechstronna przedsiębiorczyni. Rozwija startup IT oparty na promowaniu ekologicznych nawyków, redukcji śladu węglowego, offsetach węglowych, kompensacji CO2,
  • Karol Weber, inspektor i doradca hotelowy, pasjonat podróżowania. Prowadzi autorskiego bloga, na którym dzieli się swoimi przeżyciami, obserwacjami i przemyśleniami jako zawodowy hotelarz,
  • Jacek Janowski, ekspert w Departamencie Promocji i Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Patronat honorowy: Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Polska Organizacja Turystyczna. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...