Remonty i przebudowy dróg  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Ewelina Wołejko

W dniach 3-8 października realizowane będą na terenie Sopotu prace drogowe, remonty i inwestycje, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Trwa pierwszy etap remontu fragmentu al. Niepodległości. Inwestycja obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do wysokości posesji przy al. Niepodległości nr 636, obie jezdnie w kierunku Gdańska. Długość realizowanego odcinka wynosi blisko pół kilometra.

Ruch w kierunku Gdańska odbywa się na jednym pasie w kierunku Gdyni. Nitka w kierunku Gdańska została poprowadzona tuż za wyjazdem ze stacji BP przez pas zieleni na jezdnię przeciwległą. Powrót na docelowy pas jest możliwy pomiędzy ul. Smolną a hospicjum.

W tym tygodniu wykonawca będzie kontynuował przebudowę kanalizacji deszczowej oraz realizował dalsze prace związane z przebudową chodnika i zatoki autobusowej.

Trwa drugi etap kompleksowej przebudowy ul. 3 Maja, na odcinku od ul. Dębowej do ul. Kościuszki (bez skrzyżowania). Prace wiążą się z całkowitym zamknięciem przebudowywanego fragmentu. Objazdy prowadzone są ulicami: Kościuszki, Chopina, Sobieskiego i Grunwaldzką.

Ulica Władysława IV jest zamknięta za wjazdem na parking kościoła i SKOK. Również ul. Króla Jana Kazimierza nie ma wjazdu w ul. 3 Maja, a za ul. Syrokomli jest dwukierunkowa.

Ulice Dębowa oraz Władysława IV, od ul. Lipowej do ul. 3 Maja są dwukierunkowe, z parkowaniem na ul. Władysława IV pomiędzy ulicami Lipową a Skłodowskiej-Curie oraz na ul. Dębowej wyłącznie na chodniku. Organizacja ruchu na pozostałych ulicach pozostała bez zmian.

W tym tygodniu kontynuowane będą prace związane z układaniem kanalizacji deszczowej: budowa trzeciego zbiornika retencyjnego, budowa studni kanalizacji deszczowej. Jednocześnie na odcinku od ul. Dębowej do ul. Władysława IV dobiega końca przebudowa chodników po stronie nr nieparzystych i rozpocznie się przebudowa chodników na odcinku od ul. Władysława IV do T. Kościuszki.

Remonty fragmentów jezdni (w godz. 7.00-14.00):

  • 5-7 października ul. Kolberga 10-18

Roboty brukarskie, czyli przebudowa chodników:

  • ul. Tatrzańska – 2 etap remontu jezdni i chodników. Prace wymagają zamknięcia jezdni, na odcinku od garaży do budynku nr 2. Dojazd odbywa się od drugiego wjazdu ul. Tatrzańskiej;
  • ul. Głowackiego – remont jezdni i chodników – zamknięcie ulicy (drugi odcinek do ul Polnej).  Na ul. Racławickiej ruch odbywa się w obu kierunkach. Nastąpiło przeniesienie przystanku autobusowego z ul. Głowackiego na ul. Jana z Kolna 12.

W tym tygodniu zaplanowaliśmy cięcia sanitarne drzew rosnących przy ulicach: Abrahama, Armii Krajowej,  Powstańców Warszawy. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godz. 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami. Prosimy o dostosowywanie się do informacji umieszczanych w rejonie prowadzonych robót.

Trwa przebudowa oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy Żeromskiego. Do końca tygodnia ustawionych tam będzie 9 nowych punktów świetlnych. Prace wiązać się mogą z częściowym zajęciem pasa ruchu w kierunku ul. Prusa. Mogą również wystąpić utrudnienia w przejściu przez chodnik.

Za możliwe utrudnienia w ruchu przepraszamy. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują znaki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...