Akademia Don Kichota otwiera swoje drzwi

Fot. materiały Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zaprasza na otwarcie Akademii Don Kichota, nowej przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami i doświadczających kryzysów psychicznych. Głównym celem miejsca, gdzie spotykają się ludzie i ich historie, jest wsparcie uczestników w odzyskiwaniu sprawczości i niezależnego życia, co wyraża się w szacunku i rozwoju możliwości pełnienia ról społecznych i zawodowych.

Oferta aktywności w Akademii wynika z rzeczywistych potrzeb osób, które z niej korzystają. Aktualnie w godz. 9.00-18.00 są na zajęcia klubowe, z których korzysta 30 osób, w tym m.in. arteterapia, zajęcia kulinarne, rekreacyjno-sportowe. Działa grupa wsparcia dla osób doświadczających kryzysów psychicznych oraz grupa samopomocowa edukatorów na rzecz zdrowia psychicznego. 

Oferowane jest również grupowe wsparcie psychologiczne dla osób w kryzysie. Osoby zainteresowanych zwiększeniem aktywności zawodowej otrzymają wsparcie indywidualne i grupowe. Szczegółowy program zajęć znajduje się na Facebooku Akademia Don Kichota w zakładce Informacje. 

– Akademia Don Kichota jest miejscem dialogu, rozwoju i wzmocnienia osób z niepełnosprawnościami. Przy al. Niepodległości 829 zawsze jest ktoś, z kim można wypić kawę i porozmawiać – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Różnorodność oferowanego wsparcia, czasem nieoczywiste, ale bardzo skuteczne formy jego realizacji, jak na przykład wspólne gotowanie, pokazują, że w Sopocie naprawdę zależy nam na jak najszerszym włączaniu osób o szczególnych potrzebach w każdy aspekt życia społecznego.

Akademia Don Kichota zaprasza do kontaktu osobistego: Aleksandra Pakólska, tel. 572-685-422, e-mail: a.pakolska@ekspresja.org

 

Dzień Otwarty Akademii Don Kichota

6 października w godz. 12.00-18.00 będzie można zapoznać się z aktywnościami Akademii Don Kichota. O godz. 17.00 rozpocznie się wernisaż wystawy Nikolasa Szopińskiego połączony z minikoncertem Irka Wojtczaka. Podczas spotkania uczestnicy poznają sylwetkę i twórczość malarza Nicolasa Szopińskiego. Będzie to opowieść o roli sztuki w życiu osoby z doświadczeniem schizofrenii oraz symboliczne otwarcie Galerii Don Kichota promującej twórczość artystów outsiderów. 

 

Więcej o działaniach stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...