Specjalistyczny sprzęt do Zespołu Szkół Specjalnych nr 5  

Budynek Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie
Fot. Ewelina Wołejko

W trosce o sopockich uczniów, Gmina Miasta Sopotu zawnioskowała o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie. Wniosek w ramach „Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” zgłoszony został do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu wspomagającego pracę uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym specjalistycznych programów multimedialnych przeznaczonych do wszechstronnych terapii takich jak: zaburzenia funkcji poznawczych, percepcyjno-motorycznych, emocjonalno-społecznych, motorycznych oraz do wspomagania stymulacji wielozmysłowej. Zostaną wykorzystane w terapii logopedycznej, wsparciu umiejętności komunikacyjnych, treningu umiejętności społecznych, zaburzeń słuchu i mowy oraz do wsparcia dzieci z problemami pisania, czytania i liczenia. Zostanie również kupiona multimedialna tablica.  

Całkowita wartość projektu to 43 750 zł, dofinansowanie ze środków budżetu państwa wynosi 35 000 zł.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...