Czyste powietrze – spotkanie konsultacyjne

Fot. Pixabay

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne na temat rządowego programu „Czyste powietrze” oraz innych możliwości uzyskania dofinansowania przede wszystkim na wymianę urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Spotkanie odbędzie się podczas działania Sopockiego Rynku w piątek, 28 października, od godz. 9.00, gdzie zostaną przedstawione główne założenia programów.

Celem programu „Czyste powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej istniejących budynków mieszkalnych i jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych, właścicieli domów jednorodzinnych.

Na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynku można otrzymać nawet do 69 tys. zł.

W Sopocie wydawaniem zaświadczeń o wysokości dochodu zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego. Szczegółowe informacje o zaświadczeniach pod nr tel. 58 551 61 63.

W Urzędzie Miasta Sopotu, w pokoju nr 88, znajduje się punkt konsultacyjny dotyczący programu. Informacje można pozyskać również pod nr tel. 58 52 13 793.

Ponadto zachęcamy do ubiegania się o dotacje na zmianę ogrzewania z budżetu Gminy Miasta Sopotu. Można z niego skorzystać niezależnie od dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”. Przypominamy, że tylko do końca roku miasto sfinansuje 80 proc. kosztów wymiany ogrzewania na ekologiczne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...