Sopocianie w czołówce mistrzostw świata w Breście

W sobotę we francuskim Breście zakończyły się mistrzostwa świata w windsurfingowej, olimpijskiej klasie IQ Foil. Najlepsi Polacy, Paweł Tarnowski i Maja Dziarnowska, wywalczyli odpowiednio siódme i dziesiąte miejsce. W kategorii do lat 21 o podium otarł się Kamil Manowiecki, który zajął wysoką, piątą pozycję. Cała trójka reprezentowała Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot.

W klasyfikacji generalnej siódme i dziesiąte miejsca Pawła Tarnowskiego i Mai Dziarnowskiej to najwyższe pozycje jakie udało sie wywalczyć Polakom. Kamil Manowiecki zajął w tym zestawieniu miejsce 41., ale w kategorii wiekowej do lat 21 był już piąty. Pozostali sopocianie startujący na MŚ w Breście to Maja Kuchta, która regaty ukończyła na miejscu 29. i Antonii Siwek, który był 99. W Breście wystartowało łącznie 162 zawodników i 102 zawodniczki, w tym 13 reprezentantów Polski.

Klasa IQ Foil stała się konkurencją olimpijską niecałe trzy lata temu, i cały czas prężnie się rozwija, przyciągając zawodników z innych windsurfingowych klas. Pływanie na desce z hydro skrzydłem (foil) jest bardzo emocjonujące dla zawodników i bardzo widowiskowe.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.