Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym w Hali 100-lecia

Fot. materiały prasowe

Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie zapraszają na XII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Zawody odbędą się w sobotę, 29 października, w Hali Stulecia Sopotu, przy ul. Goyki 7.

W sobotnich zawodach wystartuje ponad 350 zawodników z 23 klubów karate tradycyjnego z Pomorza i Polski. Zawody pucharowe podzielone będą na trzy bloki. Dzieci młodsze zaprezentują się w godzinach 10.30-12.00, dzieci starsze w godzinach 12.00-15.00, młodzież (kadeci, juniorzy, młodzieżowcy) oraz dorośli (seniorzy) w godzinach 15.00-20.00. 

Rozegrane zostaną następujące konkurencje: dzieci młodsze kata, czyli układ technik, dzieci starsze kata i formy kumite, czyli sparing z partnerem, a młodzież i dorośli kata, kumite i fuku-go, czyli dwubój: kata i kumite. 

Zawody odbywają się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Wstęp wolny

Karate tradycyjne to sztuka samoobrony wywodząca się z Japonii, w której używa się ciosów, bloków i kopnięć, w połączeniu z innymi elementami. W całej Polsce, w ramach Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, ten sport uprawia około 15 tys. osób - dzieci, młodzieży i dorosłych. 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...