Trefl Sopot w derbowym pojedynku z Suzuki Arką Gdynia

Po raz 40. w walce o koszykarskie panowanie w Trójmieście! Już w sobotę, 5 listopada, o godzinie 20.00 w Polsat Plus Arenie Gdynia rozpocznie się derbowa rywalizacja pomiędzy Suzuki Arką Gdynia i Treflem Sopot. W sezonie 2022/2023 obie drużyny przegrały zaledwie raz i ich starcie zapowiada się niezwykle emocjonująco!

Bieżące rozgrywki ekipa z Gdyni rozpoczęła od wyjazdowego spotkania z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk. Suzuki Arka bardzo dobrze weszła w grę, prowadziła nawet 17:9, ale w drugiej i trzeciej kwarcie to gospodarze dominowali na parkiecie. Podopieczni Krzysztofa Szubargi, dla którego jest to debiutancki sezon w roli pierwszego trenera, nie poddali się i do końca walczyli o odwrócenie losów rywalizacji. Na minutę przed ostatnią syreną Czarni prowadzili zaledwie jednym punktem, ale udało im się obronić zbudowaną wcześniej przewagę i żółto-niebiescy musieli pogodzić się z porażką.

W ramach 2. kolejki Arka pojechała do Torunia, gdzie kilka dni wcześniej wygrał Trefl. Również gdynianie poradzili sobie dobrze w grodzie Kopernika i pewnie pokonali Twarde Pierniki 98:79. Z powodu wyjazdu Adriana Boguckiego na mistrzostwa świata 3x3 U23 kolejny mecz - z MKS Dąbrową Górniczą - został przełożony. Do gry nasz najbliższy przeciwnik wrócił 16 października. Wówczas, po raz pierwszy w bieżącym sezonie przed własną publicznością, podejmowali Polski Cukier Start Lublin. Gospodarze nie pozostawili złudzeń przyjezdnym triumfując 90:79. W następnym spotkaniu drużyna z Gdyni udowodniła, że zawsze walczy do końca. W Bydgoszczy Suzuki Arka przegrywała do przerwy 62:45, by ostatecznie pokonać miejscową Enea Abramczyk Astorię 102:88. Październikowe granie zespół trenera Szubargi zamykał w Gliwicach. W starciu z Tauron GTK niemal od początku drużyna z Trójmiasta była stroną przeważającą i pokonała rywali 81:70 sięgając tym samym po czwarte zwycięstwo w sezonie.

Suzuki Arka dotychczas prezentowała ciekawą, szybką koszykówkę, której efektem były korzystne rezultaty. Liderem gdynian jest James Florence. Amerykański rozgrywający, który wrócił do Gdyni po trzech latach, średnio notuje 21 punktów i 4.6 asysty na mecz. Z bardzo dobrej strony pokazują się też Novak Musić (śr. 13.8 punktu) i Adrian Bogucki (śr. 11.4 punktu), zaś Trey Wade to obecnie najlepiej zbierający ligi. Amerykanin przeciętnie notuje 11.6 zbiórki i minimalnie w tej klasyfikacji wyprzedza... Wesley'a Gordona. Nasz center średnio zapisuje dokładnie 11 zbiórek na mecz.

Spotkanie odbędzie się w Polsat Plus Arena Gdynia przy ulicy Kazimierza Górskiego 8. Początek meczu w sobotę, 5 listopada, o godz. 20.00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport News.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.