Teatralna Masska AD 2022

Aktorzy z niepełnosprawnością na scenie podczas spektaklu
Fot. materiały organizatora

Przegląd Teatralny Masska zagości w dniach 14-17 listopada m.in. na deskach sopockich scen Teatru Atelier i Teatru Wybrzeże. Wstęp na spektakle jest wolny. Do oglądania spektakli grup z wielu krajów świata Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zaprasza także do Internetu.

Masska to otwarty projekt kulturalny, w którym biorą udział artyści z niepełnosprawnościami, teatry młodzieżowe i niezależne. Co roku daje  możliwość konfrontacji wyobrażeń o niepełnosprawności i artystach żyjących często poza głównym nurtem życia społecznego.

Masska zaprasza do wymiany myśli, doświadczeń, rozmów i wspólnego świętowania obecności w świecie teatru, a przede wszystkim celebracji życia – tego, które niosą spektakle oraz tego tu i teraz. Razem dla idei, by dzielić się i cieszyć sztuką teatralną!

Na stronie www.masska.org rozpocznie się zdalna formuła Festiwalu. 12 grup teatralnych, 12 różnych form teatralnych, 12 sposobów wyrażania siebie... Masska online gościć będzie teatry z Niemiec, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Rosji, Uzbekistanu oraz Polski. Masska online wspólnie tworzy wielką, teatralną społeczność.

Więcej informacji oraz program na:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...