Przyroda a dyskursy narodowe. Konferencja naukowa na Goyki

Fot. materiały Art Inkubatora

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza do wysłuchania referatów na konferencji naukowej organizowanej przez Zakład Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

W  dniach 24-26 listopada, Goyki 3 Art Inkubator i Zakład Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej w Instytucie Filologii Polskiej zapraszają na konferencję naukową „Przyroda a dyskursy narodowe (w kulturach Europy Środkowo-Wschodniej)”. Organizatorkami wydarzenia są dr hab. Anna Filipowicz, prof. UG, oraz dr hab. Katarzyna Szalewska, prof. UG. W programie rozmowy o stonkach, wilkach, żubrach, wielbłądach… i wielu innych sprawach.

Celem konferencji będzie debata wokół utrwalonych w kulturach Europy Środkowo-Wschodniej sposobów tradycyjnego myślenia o przyrodzie (ich genezie, przejawach, przekształceniach oraz zagrożeniach, jakie za sobą niosą). Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o narodotwórczych aspektach ochrony przyrody, obrazie zwierząt w kulturze ludowej czy pozaludzkim wymiarze wojny w Ukrainie.

Konferencji towarzyszy wystawa zatytułowana „Nie wszystko jest o nas" (kuratorka Małgorzata Jankowska, Zakład Historii i Teorii Sztuki ASP) na której swoje prace zaprezentują Marta Branicka, Elwin Flamingo, Marta Kubis, Zofia Martin, Katarzyna Serkowska, Marcin Zawicki. Zaplanowano również wystąpienie przedstawicieli stowarzyszenia Otwarte Klatki. 

Otwarcie wystawy: 24 listopada o godzinie 12.40.

Oprowadzanie kuratorskie: 3 grudnia o godzinie 11.00

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od wtorku do piątku, w godzinach od 10.00 do 16.00, oraz w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00.

Na wystawę i konferencję wstęp wolny.

Więcej informacji i pełny program konferencji na stronie Goyki 3 Art Inkubator.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...