Wolontariat sąsiedzki – remedium na samotność

Starsza i młodsza kobieta wyciskają sok z cytryn
Fot. Freepik

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza wolontariuszy_szki do długoterminowego zaangażowania się w wolontariat sąsiedzki.

„Wolontariat Sąsiedzki – wsparcie sopockich Seniorów” zakłada łączenie seniorów potrzebujących wsparcia z wolontariuszem – sąsiadem, tak by mogli wspólne spędzać czas. Wolontariat Sąsiedzki jest nie tylko formą samopomocy sąsiedzkiej, to także dobry sposób na zacieśnianie więzi między seniorami a młodszym pokoleniem.

Wystarczy tak naprawdę rozmowa, spacer, aby senior poczuł się ważny i potrzebny. Może po sąsiedzku mieszka samotny Senior, który z przyjemnością spędziłby z kimś godzinę w tygodniu? Czasem z takich zwykłych spotkań rodzą się prawdziwe przyjaźnie, a wolontariusze stają się tak bliscy, jak przyjaciele czy nawet członkowie rodzin.

Obecnie Sopocki Wolontariat szuka wolontariuszy_szek dla trzech Seniorek:

  • pani Marii – przesympatycznej i otwartej na ludzi mieszkanki Górnego Sopotu,
  • pani Krysi – kochającej poezję mieszkanki Kamiennego Potoku,
  • pani Lusi – pełnej humoru i dobrej energii mieszkanki centrum Sopotu.

Więcej informacji: tel. 729 863 777, p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl, www.wolontariat.sopot.pl – zakładka Wolontariat Sąsiedzki

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...