Dodatki do ogrzewania – wnioski do końca miesiąca

Moneta 2 zł na stole
Fot. Pixabay

Do 30 listopada 2022 r. można składać wnioski o dodatek węglowy oraz dodatek do innych źródeł ciepła – zakup peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy, gazu skroplonego LPG lub oleju opałowego.

Wnioski o dodatek elektryczny – dopłatę do ogrzewania elektrycznego, będzie można składać od 1 grudnia 2022. Dodatki do ogrzewania przysługują bez względu na osiągane dochody. Ważne - można otrzymać tylko jeden dodatek.

Osoby, które mają ciepło dostarczane z kotłowni gazowych należących do spółdzielni lub wspólnot, nie składają wniosków o dodatek. Będą objęte niższymi stawkami za gaz przez swojego dostawcę.

W Sopocie obsługą dodatków grzewczych dla gospodarstw domowych zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Tzw. podmioty wrażliwe składają wnioski o dofinansowanie do ogrzewania w Urzędzie Miasta Sopotu.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Sopot, tel. 58 551 61 63.

Więcej na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...