Remonty i przebudowy dróg. Prace przy ul. Kolejowej

Ul. Kolejowa po przebudowie - wizualizacja: ZDiZ Sopot

W dniach 21-26.11.2022 realizowane będą na terenie Sopotu prace drogowe, remonty i inwestycje, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Trwa drugi etap kompleksowej przebudowy ul. 3 Maja w Sopocie, na odcinku od ul. Dębowej do ul. T. Kościuszki (bez skrzyżowania). Prace wiążą się z całkowitym zamknięciem ulicy od ul. Dębowej do ul. T. Kościuszki.

Od 14.11.2022, zamknięte dla ruchu zostało skrzyżowanie ul. 3 Maja z ulicą Władysława IV.

Ulica Króla Jana Kazimierza nie ma wjazdu w ul. 3 Maja, a za ul. Syrokomli jest dwukierunkowa.
Ulice Dębowa oraz Władysława IV, od ulicy Lipowej do ulicy 3 Maja, są dwukierunkowe, z parkowaniem na ulicy Władysława IV pomiędzy ulicami Lipową, a Skłodowskiej-Curie oraz na ul. Dębowej wyłącznie na chodniku. Organizacja ruchu na pozostałych ulicach pozostała bez zmian.

W tym tygodniu, o ile pogoda pozwoli, rozpocznie się układanie mas bitumicznych.

2. Rozpoczynamy budowę woonerfu na ul. Kolejowej w Sopocie. W pierwszym etapie prace obejmują łączniki ul. Kolejowej z al. Niepodległości.

3. Do końca tygodnia trwać będą prace związane z rewitalizacją placu Przyjaciół Sopotu. Od przyszłego tygodnia nastąpi przerwa w pracach z uwagi na  przygotowania do uruchomienia świątecznych iluminacji świetlnych. Wykonawca wróci na plac budowy w lutym przyszłego roku.

4. Roboty bitumiczne, czyli remonty fragmentów jezdni (7.00-14.00):

  • 22-25.11 – ul. Moniuszki przy ul. 1 Maja
  • 26.11 – Aleja Niepodległości na przedłużeniu ul. Sępiej w kierunku Gdyni

Roboty brukarskie:

  • ul. Okrężna –1 etap remontu jezdni i chodników. Prace wymuszają zamknięcie ulicy od skrzyżowania z ul. Słoneczną do budynku Okrężna 6a
  • ul. Tatrzańska – 3 etap remontu jezdni i chodników. W związku z prowadzonymi pracami nastąpiło zamknięcie jezdni na odcinku od ul. Krzeszewskiego do garaży

5. Trwa budowa, osiedlowej sieci ciepłowniczej obejmującej ulice Świemirowską i Smolną. Prace mogą powodować utrudnienia w ruchu. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do Bożego Narodzenia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...