Uwaga! Odstrzał dzików w sopockich lasach

Fot. Pixabay

Nadleśnictwo Gdańsk informuje o odstrzale dzików, który będzie prowadzony w środę, 30 listopada, w lasach okalających Sopot. Polowanie rozpocznie się o godzinie 8.00 i potrwa siedem godzin. Las pozostanie otwarty, o akcji informować będą specjalne tablice.

Odstrzał będzie prowadzony na terenie całego obwodu łowieckiego nr 69, obejmującego tereny lasów państwowych i komunalnych i bezpośrednio graniczącego z Sopotem. Działania te, jak poinformowali leśnicy z Nadleśnictwa Gdańsk, związane są z koniecznością redukcji populacji tych zwierząt w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń, szybko szerzącej się zakaźnej choroby wirusowej, na która zapadają świnie domowe i dziki.

Tereny, na których prowadzone będzie polowanie nie zostaną zamknięte, a o trwającej akcji informować będą ustawione w lesie specjalne tablice. Akcja potrwa w godzinach 8.00-15.00. Apelujemy o zrezygnowanie tego dnia ze spacerów do lasu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...