Sopocianie wybiorą lokalizacje stojaków rowerowych

Fot. Fotobank.pl

Mieszkańcy Sopotu zdecydują o miejscach w których zostaną ustawione stojaki rowerowe. Na początek będzie ich 30. Wnioski w tej sprawie można składać do 15 grudnia 2022 r.

Zachęcamy mieszkańców do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wytypowania miejsc w których powinny zostać ustawione stojaki rowerowe. Rower jest najbardziej zrównoważonym środkiem transportu, a możliwość pozostawienia go w bezpiecznym miejscu sprawia, że chętniej i częściej wybieramy go do codziennego przemieszczania się. Liczba rowerzystów w Sopocie stale rośnie, a razem z nią wzrasta zapotrzebowanie na rozbudowę niezbędnej małej architektury. Dlatego zapraszamy sopocian do zgłaszania miejsc, w których takich obiektów brakuje.

– W Sopocie mamy świetnie rozwiniętą sieć dróg i ścieżek dla jednośladów, a rowerzyści mogą się poruszać również ulicami, bo na większości z nich ograniczyliśmy prędkość do 30 km/h. Przemieszczanie się po mieście rowerem jest bardzo wygodne i popularne, bo wszędzie dotrzemy w nie dłużej niż 15 minut. Stojaki rowerowe są w tym systemie niezbędne i ważne by stały tam, gdzie ich najbardziej potrzebują rowerzyści – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

W pierwszej edycji akcji, w ramach rozbudowy infrastruktury rowerowej w Sopocie, ustawionych zostanie 30 stojaków, które są niezbędnym elementem architektury miejskiej.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 grudnia br. uzasadniając swój wybór i wypełniając formularz elektroniczny.

Teren wskazany do lokalizacji stojaka rowerowego musi należeć do Gminy Miasta Sopotu. Każda zgłaszająca osoba może wskazać tylko jedną lokalizację stojaków. Wszystkie zgłoszone lokalizacje zostaną przeanalizowane przez Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...