Wykład o nieskończoności i seans filmowy

Fot. materiały Goyki 3 Art Inkubator

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza w środę, 7 grudnia, na wykład dr. Tomasza Millera z cyklu Matematyczny Wszechświat. Początek o godzinie 18.00. Następnego dnia, o tej samej porze, na Goyki pokazany będzie film „Cunningham. Choreograf współczesności”.

Nieskończoność jest bardzo tajemniczym pojęciem. Choć w matematyce wyziera na każdym kroku, przez wieki pozostawała poza jej zasięgiem, będąc raczej domeną teologów i mistyków. Zmieniło się to dopiero ok. 150 lat temu za sprawą jednego człowieka – Georga Cantora – który nie tylko matematycznie okiełznał (częściowo) nieskończoność, ale odkrył, że nie ma jednej nieskończoności, lecz jest ich bardzo, ale to bardzo wiele. O tym, jak to rozumieć i co to oznacza, podyskutujemy z dr Tomaszem Millerem, fizykiem matematycznym z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na wykład „O mnogości nieskończoności" wstęp wolny.

Dr Tomasz  Miller, fizyk matematyczny i popularytazor nauki, na co dzień bada struktury geometryczne leżące na pograniczu ogólnej teorii względności i mechaniki kwantowej, autor i współautor kilkunastu artykułów naukowych, adiunkt w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dr Tomasz Miller jest jednym z czterech finalistów tegorocznego konkursu Popularyzator Roku, w kategorii Naukowiec. Rozstrzygnięcie konkursu 9 grudnia. Trzymamy kciuki!

W czwartek, 8 grudnia, godz. 18.00, sopocki Art Inkubator zaprasza do Kina na Goyki. Będzie można obejrzeć film „Cunningham. Choreograf współczesności”, w reżyserii Alla Kovgan, w ramach kina studyjnego, realizowanego we współpracy z Sopot Film Festival. Bilety w cenie 12 zł do nabycia na Goyki 3 Art Inkubator i przed seansem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...