Remonty i przebudowy dróg  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Anna Rezulak/KFP/UMS

Do 3 grudnia realizowane będą w Sopocie prace drogowe, remonty i inwestycje, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Trwa drugi etap kompleksowej przebudowy ul. 3 Maja, na odcinku od ul. Dębowej do ul. T. Kościuszki (bez skrzyżowania). Prace wiążą się z zamknięciem ulicy na odcinku od ul. Dębowej do ul. T. Kościuszki.

Zamknięte dla ruchu jest skrzyżowanie ul. 3 Maja z ul. Władysława IV. Ul. Króla Jana Kazimierza nie ma wjazdu w ul. 3 Maja, a za ul. Syrokomli jest dwukierunkowa.
Ulice Dębowa oraz Władysława IV, od ulicy Lipowej do ulicy 3 Maja, są dwukierunkowe, z parkowaniem na ul. Władysława IV pomiędzy ulicami Lipową a Skłodowskiej-Curie oraz na ul. Dębowej wyłącznie na chodniku. Organizacja ruchu na pozostałych ulicach pozostała bez zmian.

W tym tygodniu, o ile pogoda pozwoli, wykonawca kontynuować będzie układanie mas bitumicznych oraz przebudowę chodników.

2. Trwa budowa woonerfu na ul. Kolejowej. W pierwszym etapie prace obejmują oba łączniki ul. Kolejowej z al. Niepodległości.

3. Rozpoczęła się przerwa w pracach związanych z rewitalizacją placu Przyjaciół Sopotu. Wykonawca wróci na plac budowy po zdjęciu iluminacji świątecznych, w lutym przyszłego roku.

4. Roboty bitumiczne, czyli remonty fragmentów jezdni (godz. 7.00-14.00):

  • 29 listopada, al. Niepodległości 640 – naprawa interwencyjna
  • 30 listopada-2 grudnia, park Północny – pętla dla rolkarzy  
  • 3 grudnia, al. Niepodległości, kierunek Gdynia, na wysokości ul. Zamkowa Góra

Roboty brukarskie:

  • ul. Okrężna – pierwszy etap remontu jezdni i chodników; zamknięcie ulicy od skrzyżowania z ul. Słoneczną do budynku przy ul. Okrężna 6 a – roboty prowadzone przez Aqua Sopot
  • ul. Tatrzańska – remont jezdni i chodników. Prace wymuszają zamknięcie jezdni na odcinku od ul. Krzeszewskiego do garaży.

5. Trwa budowa osiedlowej sieci ciepłowniczej obejmującej ulice Świemirowską i Smolną. Prace mogą powodować utrudnienia w ruchu. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do Bożego Narodzenia.

6. Cięcia sanitarne drzew rosnących przy ulicach: 23 Marca, Winieckiego, Sobieskiego i Andersa. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godz. 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami. Prosimy o dostosowywanie się do informacji umieszczanych w rejonie prowadzonych robót.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...