Międzynarodowe inicjatywy dla seniorów w Sopocie

Fot. materiały CKU

Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie kończy realizację kolejnej międzynarodowej inicjatywy skierowanej dla seniorów.

Promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie szeroko pojętej profilaktyki gerontologicznej to jeden z nadrzędnych celów sopockiego SUTW. CKU zaprosiło więc do współpracy 2 organizacje działające na rzecz ludzi starszych z Turcji i Słowenii. W latach 2020-2022 wspólnie realizowali projekt „Barwny Taniec Życia” (Colorful Dance of Life) wspófinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Pracowali nad metodami integracji i aktywizacji seniorów poprzez taniec i sztukę.

W ramach działań projektu seniorzy wraz z edukatorami i pracownikami organizacji partnerskich mogli uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach tworzenia obrazów turecką techniką ebru (malowanie na wodzie), jak i cyklu warsztatów tanecznych różnych kultur. Dodatkowo seniorzy z Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali uczestnikom ze Słowenii i Turcji techniki malowania na jedwabiu. Seniorzy ze Słowenii zainicjowali natomiast dodatkowo dyskusje na temat konieczności dbania o środowisko naturalne i pozytywnego wpływu obcowania z naturą na ludzi w każdym wieku.

W czterech międzynarodowych wydarzeniach w Kahramanmaras, Rogaskiej Slatinie i Sopocie udział wzięło każdorazowo min. 30 osób.

W dniach 3-4 listopada w CKU Sopot odbyło się ostatnie już spotkanie projektu, które było jednocześnie inauguracją wystawy kończącej projekt.

Zapraszamy do Zespołu ds. Projektów (pok. 03 w budynku CKU Sopot) po bezpłatny egzemplarz albumu „Barwny taniec życia” prezentującego zdjęcia i prace uczestników. Wersja elektroniczna albumu do ściągnięcia poniżej. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć i filmu z działań projektu.

Album – wersja polsko-angielska

Relacja z działań projektu [wideo, 3:12 min]

Więcej na temat projektu Barwny taniec życia.

 

    

  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...