Sopockie Perły 2022 przyznane

Fot. materiały Sopockiej Organizacji Turystycznej

Konkurs Sopockie Perły 2022 rozstrzygnięty! Zwycięzców tegorocznej, czwartej edycji konkursu dla sopockiej branży turystycznej poznaliśmy 8 grudnia podczas Gali Finałowej, która odbyła się w hotelu Haffner w Sopocie.

Konkurs Sopockie Perły zadebiutował w 2019 roku i od tego czasu corocznie honoruje najwybitniejszych przedstawicieli branży turystycznej miasta. Czwarta edycja wydarzenia zaangażowała lokalnych przedsiębiorców bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – łącznie w konkursie przyjęto 63 zgłoszenia. Niełatwego wyboru laureatów dokonała Kapituła Konkursowa, która kierowała się spójnością zgłoszonych projektów z wizerunkiem Sopotu oraz jakością i oryginalnością działań.

Tytuł Sopockiej Perły przyznano pięciu zwycięzcom w poszczególnych kategoriach:

  • CSR w turystyce,
  • Kulinaria,
  • Gościnność,
  • Debiut,
  • Wydarzenie.

– Co roku mamy przyjemność nagradzać wyjątkowych przedsiębiorców i innowatorów branży turystycznej Sopotu, którzy niezawodnie budują pozytywny wizerunku naszego miasta. Niezmiernie nam miło, że konkurs cieszy się tak dużą popularnością, z roku na rok otrzymujemy więcej zgłoszeń. Pokazuje to jak bogatą ofertę kulturalną i turystyczną możemy zaoferować Gościom odwiedzającym nasze miasto – mówi Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

– Dziękuję serdecznie sopockim przedsiębiorcom branży turystycznej. Za to, że mimo pandemii, a teraz kryzysu związanego z wojną w Ukrainie, włączyliście się Państwo czynnie w pomoc, oferując noclegi czy wsparcie w zapewnieniu wyżywienia uchodźcom. Ale również za to, że codziennie wypełniacie Państwo treścią markę Sopotu, turystyczną markę naszego uzdrowiska. Gratuluję zwycięzcom, a wszystkich zapraszam do współpracy przy organizacji przyszłorocznych obchodów jubileuszu 200-lecia kurortu – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Tytuł Sopockiej Perły jest potwierdzeniem oddania, kreatywności i wytrwałości, zarówno zwycięzców jak i laureatów w wielu dziedzinach, a także stanowi najwyższą rekomendację. Wyróżnione firmy i projekty w każdej kategorii otrzymały nagrody w wysokości 5 tys. zł, które mogą przeznaczyć na realizację wybranego działania promocyjnego.

W kategorii Gościnność o wyborze laureata zadecydowała najlepsza oferta, za którą stała wysoka jakość usług i oczekiwany komfort pobytu.

I miejsce - Willa Marea

II miejsce - SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie

III miejsce – Sopot Marriott Resort & Spa****.

Kategoria Kulinaria docenia oferty, które w wyjątkowy sposób łączą klasyczne smaki z nowoczesnym podejściem, podążają za trendami, a przy tym wykorzystują produkty lokalne i sezonowe.  Tu bezkonkurencyjna okazała się kawiarnia Las.

I miejsce – kawiarnia LAS

II miejsce – M15 Restaurant Bar & Saunas

III miejsce – Bar Przystań.

Najlepsze Wydarzenie to te mające na celu przyciągnąć zarówno mieszkańców jak i turystów. Niepowtarzalne, oryginalne i wyróżniające się spośród innych. Nic więc dziwnego, że tytuł ten wywalczyli:

I miejsce – Joga na molo - organizator Sheraton Sopot Hotel

II miejsce – Wystawa „Na tropie doskonałości. Wybrane dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka” zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie

III miejsce – Projekt “Miasto Seniora” stworzony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sopocie im. Józefa Wybickiego.

CSR w Turystyce to kategoria wymagająca niezwykłych chęci i zapału, przy uwzględnieniu zrównoważonego zarządzania, proekologicznego działania i wspierania lokalnej społeczności. Podmioty, które wyróżniły się najciekawszymi rozwiązaniami w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu spośród zgłoszonych to:

I miejsce - ERGO ARENA

II miejsce - Współpraca Sopockiego Klubu Żeglarskiego z Grupą ERGO Hestia

III miejsce – VICTUS APARTAMENTY.

Rywalizacja w kategorii Debiut jest najtrudniejsza. Zgłoszenia są najbardziej zróżnicowane, ale jednocześnie najciekawsze i jedyne w swoim rodzaju, bo debiutantem jest się raz. W tym roku w tej kategorii zatriumfowali:

I miejsce – Sopot Sprint Triathlon organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.

II miejsce – KAISER Patisserie

III miejsce – Projekt. Café

W czwartkowej Gali Finałowej, która odbyła się w Hotelu Haffner, udział wzięli przedstawiciele samorządu, Urzędu Marszałkowskiego, Miasta Sopotu, członkowie Kapituły Konkursowej, eksperci, sponsorzy, media, a przede wszystkim nominowani, wyróżnieni i laureaci. Galę uświetnił pokaz tańca z ogniem grupy ArtaFoc, występ zespołu AfroCake i wystawa samochodów Porsche Centrum Sopot.

Tegoroczni sponsorzy Gali Sopockich Pereł to Porsche Centrum Sopot, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz TerGo. Patronat honorowy objął Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, a także Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna. Patronami medialnymi konkursu są: Anywhere.pl, Prestiż Magazyn Trójmiejski, iBedeker.pl, esopot.pl, Express Biznesu, Magazyn Together, Hotelarz, Magazyn Mademoiselle, Magazyn Pomorski, MeetingPlanner.pl, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Think Mice.


O konkursie Sopockie Perły

Konkurs o Sopocką Nagrodę Turystyczną „Sopockie Perły” adresowany jest do przedsiębiorców prowadzących działania w Sopocie w szeroko pojętej branży turystycznej. Odbywa się od roku 2019. Głównym celem inicjatywy jest wyłonienie najciekawszych, nowatorskich i spójnych z wizerunkiem Sopotu działań z zakresu rozwoju turystyki przeprowadzonych przez instytucje i firmy. 

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 25 000 PLN w 5 kategoriach: CSR w Turystyce, Gościnność, Kulinaria, Wydarzenie oraz Debiut.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Sopocka Organizacja Turystyczna (SOT) we współpracy z Miastem Sopot. SOT zrzesza ponad 100 sopockich firm.

W skład kapituły konkursowej wchodzą: Prezydent Miasta Sopotu, Przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, Wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...