Prace Czerniawskiego i Reinert na wystawie w PGS

Zdjęcie z wystawy "Inne pejzaże" (2018 r.) zorganizowanej w Państwowej Galerii Sztuki. Fot. Jerzy Bartkowski

W czasie ferii zimowych, od 17 do 26 stycznia, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na wystawę „Józef Czerniawski i Anna Reinert – nie tylko murale", na której zobaczymy obrazy dwójki wybitnych artystów związanych z Sopotem. Wystawa będzie uzupełnieniem warsztatów przygotowanych przez PGS na ferie zimowe.

Kontekst dla wystawy stanowią dwa sopockie murale: „Turystka" autorstwa Anny Reinert-Faleńczyk i Jacka Faleńczyka, powstały w 2021 roku na ścianie kamienicy przy ul. Haffnera 12, oraz odsłonięty w październiku 2022 roku mural dedykowany Józefowi Czerniawskiemu, namalowany na podstawie jednego z jego obrazów, na ścianie przy ul. Boh. Monte Cassino 60 róg Grunwaldzkiej.

Wystawę prac Czerniawskiego i Reinert tworzą płótna z kolekcji PGS i zbiorów prywatnych, a wśród nich m.in. obraz Józefa Czerniawskiego, którego powiększoną kopię możemy oglądać na ścianie przy Boh. Monte Cassino. Na ekspozycji znajdzie się również portret Józefa Czerniawskiego namalowany przez Annę Reinert, która była studentką tego związanego z Sopotem nieodżałowanego twórcy i profesora gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych..

Wystawa zwróci uwagę na wielkoformatowe dzieła sztuki znajdujące się w Sopocie i będzie dopełnieniem warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży z sopockich szkół, które zostały zaplanowane na ferie zimowe.

Ekspozycja będzie czynna w następujących godzinach:
wtorek - piątek 10.00 - 17.00,
sobota - niedziela 10.00 - 18.00. 

Wstęp wolny

 

 

           

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...