A jednak aparthotel na kortach w Sopocie?

Osoby związane z Sopockim Klubem Tenisowym z siedzibą w Zamościu (a wcześniej w Pruszkowie i Siedlcach) pokazały swoje rzeczywiste intencje, czyli chęć zabudowy terenów kortów w Sopocie aparthotelem. Taki zamiar – o czym Gmina Miasta Sopotu informowała i ostrzegała – osoby te podjęły już w 2015 roku. Zamiar ten został potwierdzony pismem złożonym 16 stycznia br. do Urzędu Miasta.

W złożonym piśmie działacze SKT sprzeciwiają się zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dokonanej przez Miasto, która to zmiana ochroniła sopockie korty przed zabudową. Domagają się również odszkodowania w wysokości ponad 30 mln zł (!) za wykluczenie przez Gminę funkcji hotelowej na kortach i uniemożliwienie w ten sposób budowy aparthotelu.

Gmina Miasta Sopotu stoi na stanowisku, że sopockie korty tenisowe powinny pozostać kortami, służącymi jako miejsce uprawiania sportu i rekreacji wszystkim mieszkańcom Sopotu. Wykorzystamy wszelkie możliwości prawne, by tak było. 

 

Załączniki

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...