Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki – wystawa w PGS

Małgorzata Mirga-Tas Wizytacja 2014 akryl aplikacje tekstylne na płótnie. Fot. materiały prasowe PGS

W połowie stycznia br. poznaliśmy laureatów trzydziestej edycji „Paszportów Polityki”, najważniejszej polskiej nagrody kulturalnej. Konkurs artystyczny, którego inicjatorem jest tygodnik „Polityka”, organizowany jest nieprzerwanie od 1993 roku. Miasto Sopot jest partnerem konkursu w kategorii „Sztuki Wizualne”, nieprzypadkowo więc jubileuszowa wystawa podsumowująca 30 edycji „Paszportów Polityki” odbędzie się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wernisaż w PGS w sobotę, 28 stycznia , o godzinie 16.00.

Na ekspozycji, która zajmie całą przestrzeń galerii, znajdą się prace wszystkich polskich artystów wizualnych wyróżnionych tą nagrodą na przestrzeni trzydziestu lat. Wystawa pokaże rozwój polskiej sztuki w ciągu minionych 30. lat, skłoni też do poszukania odpowiedzi na pytanie, jak zmieniało się podejście krytyków oceniających polską scenę artystyczną, wyróżniających pewne postawy czy trendy. Przede wszystkim jednak, ekspozycja będzie przeglądem najciekawszych nazwisk i zjawisk w polskiej sztuce współczesnej. Reprezentowane będą wszystkie techniki artystyczne – malarstwo, rysunek, fotografia, rzeźba, instalacja, sztuka wideo, a nawet performance. Kuratorką wystawy jest Dorota Monkiewicz.

W otwarciu wystawy weźmie udział wielu artystów, których prace będą pokazywane. Wernisaż w sobotę 28 stycznia o godzinie 16.00. Wystawa do 16 kwietnia 2023 r.

 

 

 

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...