Sopocki Bieg WOŚP. Po raz drugi dla Orkiestry

Fot. Fotobank.pl

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wybrzmi w Sopocie w dniach 28-29 stycznia 2023. W sobotę, 28 stycznia, miłośnicy biegania i pomagania spotkają się na Skwerze Kuracyjnym, by o godz. 12.00 wystartować w wyjątkowym biegu Sopot dla Orkiestry.

W II Sopockim Biegu WOŚP, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, nie ma wygranych i przegranych. Wydarzenie jest częścią cyklu imprez sportowych „Sopocka Zima”.

Bieg dla każdego

Sopocki Bieg WOŚP będzie miał formułę happeningu biegowego na sopockiej plaży. Ważne jest pokonanie dystansu, dozwolona jest każda forma: bieg lub marsz, także z kijami do nordic walking. Uczestnicy mogą wybrać dystans 4 lub 8 km. Opłata startowa w wysokości 50 zł zostanie w całości jest przeznaczona na wsparcie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start biegu odbędzie się 28 stycznia 2023 roku o godz. 12.00. Start i meta zostały wyznaczone na Skwerze Kuracyjnym, a trasa w całości poprowadzona plażą. Uczestnicy pokonają jedną lub dwie pętle do granicy z Gdynią i z powrotem. Szczegółowa trasa biegu i regulamin znajdują się na stronie internetowej MOSiR Sopot.

Zapisy do biegu na stronie MOSiR, a także na: elektronicznezapisy.pl oraz bezpośrednio przed biegiem, w biurze zawodów, w godz. 9.30-11.30. Biuro zawodów będzie czynne w muszli koncertowej w godzinach od 9.30 do 12.00. W trakcie rejestracji elektronicznej nie są pobierane żadne opłaty, a 50 zł lub dowolną wyższą kwotę będzie można wrzucić do puszki WOŚP w biurze zawodów.

Ostateczny termin zapisów to 27 stycznia. Warto się pospieszyć, bo pula miejsc startowych jest ograniczona i wynosi tylko 400 osób.

Warto wiedzieć

Uczestnik II Sopockiego Biegu WOŚP powinien stawić się na miejscu startu najpóźniej o godz. 11.30. Organizatorzy zapraszają do korzystania ze specjalnego namiotu, w którym będzie można pozostawić swoje rzeczy. Dostępna będzie też przebieralnia. Nie ma ograniczeń wiekowych, w biegu może wziąć udział każdy. Osoby niepełnoletnie mogą startować jedynie pod opieką osoby dorosłej.

Na mecie na wszystkich uczestników czeka niespodzianka w postaci pamiątkowego medalu WOŚP. Otrzyma go każda osoba z numerem startowym biegu. Warto pamiętać, że jeśli ktoś zrezygnuje z biegu w czasie jego trwania, powinien niezwłocznie powiadomić o swojej rezygnacji organizatora, dzięki czemu nie straci prawa do medalu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...