Sopot dla Orkiestry. Chcemy Wygrać z Sepsą!

Dwa durze psy siedzą na śniegu, na łbach mają naklejone czerwone serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fot. Fotobank.PL/UMS

W tym roku największa orkiestra świata zagra w niedzielę, 29 stycznia. Na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszają: Sopot, MOSiR oraz Sztab Krajowy 2296 utworzony w Młodzieżowym Domu Kultury oraz otwarty sztab w Szkole Podstawowej nr 7. Od godz. 11.00 na skwerze Kuracyjnym zacznie się rozkręcać letnia zadyma w środku zimy, a żeby dobrze się do niej przygotować, zapraszamy już o godz. 10.00 na jogę przy molo.

Hasło tegorocznego finału brzmi: „Chcemy Wygrać z Sepsą! Gramy dla Wszystkich – Małych i Dużych!”. W planach jest m.in. zakup analizatorów, urządzeń diagnostycznych, narzędzi dla mikrobiologów, bowiem kluczowym elementem w leczeniu sepsy jest szybka i konkretna diagnoza.

WOŚP – Sopot dla Orkiestry już tradycyjnie zapewni różnorodną koncertową zabawę. W godz. 11.00-18.00 na scenie w muszli koncertowej zaprezentują się trójmiejscy artyści wykonujący różne gatunki gitarowego brzmienia: Achat, Silvertale Fox, Scarlet Iris, Xankish Beatbox, Electriq Sortie, Piotr Truchel oraz wokalistka Marta Głodowska, I Flamenco la Paloma – grupa taneczna.

O muzyczną oprawę tego dnia zadbają także utalentowani reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury: Zespół Wokalny Muszelki, Pracownia Wokalna i Perkusji, Pracownia Śpiewu, Pracownia Karate, Pracownia Baletu i Gimnastyki Artystycznej, Pracownia Tańca Współczesnego.

Dla najmłodszych i tych trochę starszych będzie zabawa z Treflikami.

W trakcie całego Finału na scenie odbędą się licytacje gadżetów 31. Finału WOŚP, a wśród publiczności spotkamy przechadzających się wolontariuszy z puszkami 31. Finału.

Program:

 • godz. 10.00-11.30 – plaża (przy molo) Morsowa joga dla WOŚP

         Będą to seanse 15-minutowe w grupach 5-osobowych, trzeba mieć ze sobą karimatę. „Biletem wstępu” będzie oczywiście datek do puszki.

 • godz. 11.00-15.00, skwer Kuracyjny – samochody Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wojskowa grochówka;
 • godz. 10.00-16.00 na sopockiej plaży zagoszczą ratownicy sopockiego WOPR przygotują pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy;
 • godz. 12.00 – Lodowa mila – dookoła mola – bicie rekordu przepłynięcia mili morskiej w lodowatej wodzie;

        Więcej informacji o Lodowej mili

 • godz. 12.30 – plaża przy molo, Morsujemy dla WOŚP; o rozgrzanie atmosfery postarają się sopockie morsy. Sopocki Klub Morsów zaprasza wszystkich gości, mieszkańców Trójmiasta oraz miłośników zimnej wody na wspólną przygodę z morsowaniem pod okiem doświadczonych morsów.

Do wielkoorkiestrowego grania w tym roku dołączą także uchodźczynie z Centrum Wsparcia Ukrainy. Na stoisku przy muszli będzie można spróbować ich specjałów: ciast i różnego rodzaju pierożków.

A o godz. 19.00 Polska Filharmonia Sopot dołącza do wydarzeń organizowanych przez sopocki sztab WOŚP i zaprasza do sali koncertowej w Operze Leśnej na wyjątkowy koncert.

Więcej informacji o koncercie

Swoją wielkoorkiestrową e-skarbonkę wystawiła też Młodzieżowa Rada Miasta Sopotu. Do wsparcia zbiórki w ten sposób młodzi radni zachęcają już po raz trzeci.

Więcej informacji o e-skarbonce MRMS

Młodzieżowa Rada Miasta przygotowała coś jeszcze – Dzień Dawcy Szpiku. W niedzielę od godz. 12.00 do 16.00 do bazy potencjalnych dawców będzie się można zapisać w Państwowej Galerii Sztuki. Zapraszamy!

W niedzielę, 29 stycznia, będzie działał też Sztab Otwarty WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 7. Na dużych i małych mieszkańców Sopotu i gości, na wszystkich, którym gra w Orkiestrze jest szczególnie bliska, w hali 100-lecia Sopotu od godz. 12.00 czekać będą różne atrakcje i aktywności:

 • godz. 12.00-13.00 – zajęcia pokazowe Ogniwa Sopot;
 • godz. 13.00-14.00 – Akademia Sopot 7 gra dla Orkiestry;
 • godz. 14.00-14.30 – trening z trenerem koszykówki Marcinem Stefańskim;
 • godz. 14.30-15.30 – aktywności z Ninja Kids;
 • godz. 15.30 – koncert nauczycieli i uczniów Sopockiej Szkoły Muzycznej
 • godz. 16.30 – występy uczniów SP nr 7;
 • godz. 17.00-18.00 – zajęcia relaksacyjne MindFulness ArteCarpediem (Karolina Krawczyk).

Na miejscu również:  food trucki, kawiarenka ze smakołykami, loteria fantowa, strefa pływaków, strefa żeglarzy, kącik plastyczny, kącik gier i zabaw.

Ciekawą propozycją jest też przedstawienie Teatru Niedużego. 29 stycznia o godz. 12.00 artyści zapraszają najmłodszych (i nie tylko) widzów do Teatru Atelier na wyjątkowy koncert familijny pt. "Jak w bajce", podczas którego będzie można usłyszeć piosenki z ulubionych bajek. Jeśli jesteście fanami Syrenki Arielki, Herkulesa albo Króla Lwa, koniecznie przyjdźcie do Teatru Niedużego.

Zaśpiewają: Julia Bocheńska, Dominika Borowska, Julita Bożewicz, Sandra Bożewicz, Adam Chlebowski, Aleksandra Dziewit, Julia Iwaniuk, Łukasz Kamiński, Kamil Krüger, Kinga Olszańska, Aleksandra Szurgot.
Aby wziąć udział w koncercie wystarczy wesprzeć WOŚP, wrzucając dowolną kwotę do puszki wolontariusza przy wejściu do sali teatralnej.
 

A już w sobotę, 28 stycznia o godz. 12.00, odbędzie się II Bieg Sopot dla Orkiestry. Start i meta zostały wyznaczone na skwerze Kuracyjnym, a trasa w całości poprowadzona plażą. Zachęcamy do aktywnego wsparcia WOŚP.

Więcej informacji o II Biegu Sopot dla Orkiestry

Jak co roku w internecie jest bardzo wiele aukcji z czerwonym serduszkiem. Sopocki sztab ma ich ponad 120. Polecamy uwadze:

Oczywiście ciekawych sopockich aukcji jest o wiele więcej. Szukajcie o nich informacji na FB Sztabu Krajowego 2296 w Sopocie

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...