Trefl Sopot liderem rozgrywek U19

Drużyna Trefla 1LO Sopot U19 nie pozostawiła cienia wątpliwości. Żółto-czarni okazali się najlepszym zespołem Pomorskiego Związku Koszykówki do lat 19! Sopocianie pewnie zwyciężyli trzy mecze, a najgroźniejszego rywala, czyli Gdyńską Akademię Koszykówki, pokonali różnicą 39 punktów.

Baraże rozpoczęliśmy od wyjazdowego spotkania ze Szkołą Gortata Politechniką Gdańską. Już w pierwszej kwarcie udało nam się zbudować dwucyfrową przewagę. Druga część była bardziej wyrównana, ale także padła naszym łupem. Choć po zmianie stron gospodarze nadrobili trzy oczka, to w ostatniej kwarcie przewaga Trefla była niepodważalna. Sopocianie triumfowali 84:61.

Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - Trefl 1LO Sopot U19 61:84 (13:24, 16:17, 20:17, 12:26)
Trefl 1LO Sopot U19: Toczek 15, Gurtatowski 14, Samiec 11, Nagel 11, Niemiec 7 oraz Krzebietke 7, Adamiec 6, Stolarz 6, Wojtyka 5, Półbratek 2, Mroczkowski 0, Jęch 0

Następnego dnia podejmowaliśmy w Hali 100-lecia Energę MJMS Słupsk. Trener Michael Łydkowski postanowił w tym meczu dać odpocząć podstawowym zawodnikom. Nie wpłynęło to na postawę całej drużyny. Od początku to my mieliśmy inicjatywę i z każdą minutą powiększaliśmy przewagę. Dopiero ostatnia kwarta - kiedy nasze zwycięstwo było już pewne - padła łupem Energi MJMS. Drugie zwycięstwo dla Trefla 1LO Sopot U19!

Trefl 1LO Sopot U19 - Energa MJMS Słupsk 86:60 (19:13, 22:15, 26:10, 19:22)
Trefl 1LO Sopot U19: Półbratek 16, A. Jęch 13, Krzebietke 6, Ratkowski 5, Adamiec 2 oraz Kowalski 11, M. Jęch 9, Nagel 8, Wojtyka 8, Kossakowski 8, Padyjasek 0, Skoneczka 0

Baraże kończyliśmy prestiżową rywalizacją z Gdyńską Akademią Koszykówki. Sopocianie przystąpili do tego meczu bardzo zmotywowani. Agresywna obrona na całym parkiecie oraz efektywne akcje w ataku pozwoliły nam najpierw objąć prowadzenie 10:0, a po zakończeniu premierowej kwarty na uzyskanie aż 15 oczek przewagi. Podopieczni Michaela Łydkowskiego kontynuowali świetną grę, a przeciwnicy nie mieli kompletnie żadnego pomysłu jak ich zatrzymać. Kwintesencją całego sezonu POZKosz U19 oraz niedzielnego meczu była czwarta kwarta. Mecz był już rozstrzygnięty, a mimo to pozwoliliśmy rywalom na zdobycie tylko 5 punktów i ostatecznie triumfowaliśmy aż 81:42!

Trefl 1LO Sopot U19 - Gdyńska Akademia Koszykówki 81:42 (25:10, 23:17, 16:10, 17:5)
Trefl 1LO Sopot U19: Samiec 18, Toczek 9, Niemiec 9, Nagel 6, Gurtatowski 4 oraz Wojtyka 13, Krzebietke 8, Stolarz 6, A. Jęch 4, Półbratek 2, Adamiec 2, Mroczkowski 0

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.