Trefl Sopot kontra Polski Cukier Start Lublin

Fot. materiały prasowe Trefla Sopot

W dziewiątym domowym spotkaniu Energa Basket Ligi 2022/2023 Trefl Sopot podejmie w Hali 100-lecia Polski Cukier Start Lublin. Żółto-czarni spróbują zrewanżować się za mecz pierwszej rundy, który ekipa Startu zwyciężyła 96:75. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 stycznia. Początek o godz. 19.30. Kasa stacjonarna będzie czynna od 17.30. Bilety są też dostępne na www.sercesopotu.pl.

Zespół Artura Gronka rozpoczął sezon od pokonania po dogrywce Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz. W drugim meczu dość niespodziewanie Start przegrał z Tauron GTK Gliwice, ale szybko zrehabilitował się pokonując naszą drużynę. Kolejne spotkania również miały zaskakujący przebieg. Start potrafił zwyciężyć z BM Stalą Ostrów Wielkopolski, by dwa tygodnie później przegrać z Rawplug Sokołem Łańcut. Po porażce z beniaminkiem lublinianie musieli też uznać wyższość wszystkich trzech aktualnych medalistów Energa Basket Ligi.

Przełamanie nadeszło w domowej rywalizacji z Kingiem Szczecin, ale następne trzy mecze - przeciwko Czarnym, MKS-owi i Spójni - Start kończył niepowodzeniem. Ligowe zwycięstwa numer 5 i 6 podopieczni trenera Gronka odnieśli w rewanżowych spotkaniach z Astorią i GTK. Były to ich pierwsze dwa triumfy z rzędu w Energa Basket Lidze 2022/2023.

Start - podobnie jak nasz zespół - bierze też udział w European North Basketball League. Lublinianie z bilansem 4-1 plasują się na 1. miejscu w grupie A i są już pewni awansu do dalszej części rozgrywek. W ostatnim meczu rozegranym w poniedziałek pokonali na wyjeździe BC Kalev/Cramo 73:80.

Duży wpływ na ostatnie dobre wyniki Startu miało przyjście Gabe'a DeVoe. Obwodowy w trzech meczach EBL zapisał 61 punktów, co daje średnią ponad 20 oczek na spotkanie. Prawdziwy popis amerykański obwodowy zaprezentował w rywalizacji z GTK, które zakończył z dorobkiem 34 punktów. Ważnymi postaciami Startu są także Cleveland Melvin (śr. 15 punktów), Dayshon Hassan Smith (śr. 12.9 punktu oraz 4.6 asysty) i Klavs Cavars (śr. 12.2 punktu i 8.3 zbiórki).

Mecz będzie transmitowany za pośrednictwem Emocje.tv.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...