Punkt Informacji dla Seniorów w Sopotece

Fot. Anna Rezulak/KFP/UMS

Z myślą o potrzebach i wygodzie sopockich seniorów w Sopotece rozpoczął działanie specjalny Punkt Informacji. Na tablicy ustawionej przy wejściu od strony ruchomych schodów seniorzy będą mogli znaleźć aktualne wiadomości o tym, co dzieje się w mieście, z czego warto skorzystać, co zobaczyć m.in. w teatrach, muzeach czy galeriach.

Sopockie instytucje będą mogły tą drogą poinformować o swoich akcjach, wydarzeniach sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych i innych. – Bardzo cieszymy się, że taki Punkt rusza w Sopotece. Łatwo do nas dotrzeć, a Sopot Centrum jest przystosowane także dla osób z trudnościami ruchowymi – tłumaczy Dagny Kurdwanowska z Biblioteki Sopockiej. – A co najważniejsze, od teraz seniorzy będą mogli znaleźć wszystkie interesujące ich informacje w jednym miejscu.

W sopockich instytucjach pojawią się także plakaty i ulotki z informacjami dla starszych mieszkańców miasta.

Punkt Informacji dla Seniorów jest częścią współpracy Biblioteki Sopockiej z Miastem i instytucjami miejskimi w ramach projektu Miasto Seniora.

– Różnorodnych działań, aktywności, programów zdrowotnych, z których mogą skorzystać nasi seniorzy mamy w Sopocie bardzo wiele – mówi wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim, pomysłodawczyni utworzenia punktu. – Zależy nam, żeby informacja o nich dotarła do jak największej liczby odbiorców.

Seniorzy przejmują miasto

W Sopotece odbyła się inauguracja II edycji dofinansowanego ze środków miasta projektu Biblioteki Sopockiej pod nazwą Miasto Seniora.

W tym roku Biblioteka przygotowała bogaty plan treningów i spotkań z ekspertami, w którym znajdą się najwyżej ocenione zajęcia z pierwszej edycji oraz wiele nowości i niespodzianek.

Podobnie jak w ubiegłym roku, inauguracja połączona była z debatą na jeden z ważnych dla seniorów tematów. Tym razem była to rozmowa pt. „Wysłuchaj chorego”, o tym, jak ważna w opiece nad chorym bliskim jest dobra komunikacja. Jej kontynuacją będzie spotkanie 20 lutego o godz. 12.00 zatytułowane „Wysłuchaj opiekuna”.

Partnerzy Projektu: Dom Pomocy Społecznej, Muzeum Sopotu, MOPS, Straż Miejska, Policja, Sopot Centrum

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...