Róża od Świętego Walentego

czerwona róża leży na stole
Fot. Pixabay

Zbliżają się walentynki. Św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Te dwa wątki łączy akcja Róża od św. Walentego, organizowana 14 lutego.

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Sopocki Wolontariat zapraszają do włączenia się w akcję „Róża od Świętego Walentego”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie, okazywanie solidarności z osobami, które zmagają się z kryzysami psychicznymi, które są w gorszym momencie. Niezwykle istotnym jest samopomocowy charakter akcji, bo osoby z podobnymi przeżyciami mogą wspierać się wzajemnie i inspirować na drodze zdrowienia.

14 lutego osoby zdrowiejące, uczestnicy grup samopomocowych lub wolontariusze odwiedzają osoby korzystające ze wsparcia i wręczają róże – symbol nadziei na zdrowienie.

Jak włączyć się w akcję?

  • wykonaj kartkę/laurkę z życzeniami (dotyczącymi akcji „Róża od Świętego Walentego”), sentencją wzmacniającą i motywem róży. Technika i format dowolny;
  • do 13 lutego dostarcz kartki do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przy ul. Marynarzy 4, w godz. 8.30-17.00
  • lub wpłać darowiznę na zakup róż, którymi wolontariusze obdarują pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.

Darowizny można wpłacać na konto: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, ul. Marynarzy 4, 81-835 Sopot, Santander Bank Polska S.A, nr konta: 18 1090 1098 0000 0001 0386 1516, tytuł – Darowizna na cele statutowe – Akcja Róża od Św. Walentego 2023.

Kartki wraz z różami będą dostarczone 14 lutego do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku oraz do innych placówek na rzecz zdrowia psychicznego.

Więcej informacji: Otwartebramy.org, facebook.com/otwartebramy.org, wolontariat.sopot.pl

Koordynator w Sopocie: Patrycja Szczepańska, tel. 729 863 777, p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...